Ana SayfaOyunHaberHayatta Kalma Oyunlarını Sevenlerin Mutlaka Oynaması Gereken 10 Oyun

Hayatta Kalma Oyunlarını Sevenlerin Mutlaka Oynaması Gereken 10 Oyun

  1. ARK: SURVIVAL EVOLVED

2017 senesinde tam bir sürüme geçiş yapmış olan ARK: Survival Evolved ile dinozorlar ile epey bir içli dışlı olma şansını yakalıyoruz. Bir karakter yaratarak başladığımız bu oyun içerisinde bir taraftan açlık ve susuzluk gibi temel birtakım ihtiyaçlarla mücadele etmeye çalışıyoruz, bir diğer taraftan da dinozor saldırılarından kendimizi korumaya çalışıyoruz…

  • DON’T STARVE

Don’t Starve, vahşi bir doğada hayatta kalmak için mücadele ettiğimiz bir oyun. Hepsi birbirinden ilginç yaratıkların yer almakta olduğu bir dünya içerisinde mücadele etmemiz gereken en önemli şey akıl sağlığımız…

  • MINECRAFT

İsveçli bir oyun tasarımcısı Markus “Notch” Persson tarafından piyasaya sürülmüş olan başarılı oyun Minecraft, yıllar geçtikçe içeriği de epey genişleyen ve sonu olmayan bir dünyaya ev sahipliği yapıyor. Oyun, eğitim alanında da tercih ediliyor.

  • FROSTPUNK

Dünyanın resmen güneşe aç kaldığı ve buz gibi bir soğukla savaştığı bir dönemdeyiz. Oyunda, bir grup insanın başına geçerek onları hayatta tutmak için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Bu süreç içerisinde düzeni sağlamak amacıyla kanunlar da çıkarmanız gerektiğini unutmayın…

  • DayZ

Zombi istilasına uğramış Sovyet şehri Chernarus’ta hayatta kalmak için mücadele ettiğimiz bu younda bir taraftan kaynak topluyor, bir taraftan eşya üretiyor, avlanıyor ve elbette ki bir diğer taraftan da savaşıyoruz.

  • RUST

Rust, online sunucularda oynanmak olan bir hayatta kalma oyunu ve oyunda yer alan düşmanlarımız ise diğer oyuncular. Oyunda hem açlık, susuzluk ve hem de soğuk gibi bazı zorluklarla mücadele etmek gerekiyor.

  • RimWorld

Bilimkurgu temalı bir oyun olarak karşımıza çıkan bu yapım bir koloni yönetme oyunu. Bir grup insanı kontrol ederek onları hayatta tutmak için mücadele ediyorsunuz.

  • THE FOREST

The Forest, yamyamlarla ile dolu olan bir adaya düşen uçakta başlıyor… Ardından da bir anda kaçırılmakta olduğunu gördüğümüz küçük bir çocuğu kurtarmak için çalışmaya başlıyoruz. Bu süreç içerisinde yapmamız gereken şey fazlaca kaynak toplamak, üs yapmak ve de adanın içerisinde barındırdığı gizemi çözmek.

  • THE LONG DARK

Kanada’nın kuzeyinde bulunan bir vahşi doğada, dondurucu hava şartları altında hayatta kalmak epey zor olacak! Oyunun temelinde açlık ve susuzluğun yanı sıra hem yorgunluk hem soğuk ile de mücadele etmeniz gerekecek…

  1. SUBNAUTICA

Açık denizlerde hayat mücadelesi vermek isteyenlere hitap eden bir oyun; Subnautica. Oyunda tehlikelerle dolu sualtı dünyasına girip bir taraftan kaynak topluyor, bir taraftan ekipman üretiyor, bir taraftan denizaltı kullanıyor ve bir diğer taraftan da bu esrarengiz dünyayı keşfediyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz