Ana SayfaGeforce Now Nedir Nasıl Üye Olunur?

Geforce Now Nedir Nasıl Üye Olunur?

Nvidia GeForce Now; uzak sunucu bağlantısı kullanılarak, Nvidia sunucuları üzerinden oyun oynayabilmenizi sağlamakta olan bir bulut oyun hizmeti olarak oyun severlerin karşısına çıkıyor.

Nvidia’nın tamamen oyuncular adına geliştirerek ortaya çıkarttığı bu sistem sayesinde, bir üyeliğin oluşturulmasının ardından pek çok oyunu, oyuncunun sahip olduğu sistemi zorlamadan oynayabilmesine imkân sağlıyor. Yani Nvidia‘nın Almanya‘da yer alan bir bilgisayarına bağlantı sağlıyoruz ve bu bilgisayarın üzerinden sahip olduğumuz oyunları oynayabilme şansını yakalıyoruz.

İlk olarak Geforce Now’ın resmî sitesine giriş yapmanız gerekmekte. Sonrasında sahip olduğunuz platform doğrultusunda, yazılımı indirebiliyorsunuz. Ardından indirdiğiniz uygulamaya tıklayın ve karşınıza gelecek olan ekran ile program kendiliğinden kurulmaya başlanacak. Karşınıza çıkacak olan şartları da kabul et butonuna tıklayarak geçtikten sonra uygulamaya isterseniz Nvidia hesabınız üzerinden isterseniz de Facebook ya da Google üzerinden giriş yapın.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Nvidia GeForce Now kullanabilmek için ilk olarak Nvidia hesabınıza giriş yaparak Now bulut teknolojisine abone olmanız gerekmekte. Bulut hizmetine giriş yaptıktan sonra da kendi Steam hesabınızı bu sunucunun üzerinde açmanız gerek.

Arkasından oynamayı istediğiniz herhangi bir oyunu seçerek sunucuya yüklemeniz yeterli olacaktır. Ancak belirtmekte fayda var ki bunun için gerçekten çok sağlam bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız.

KULLANABİLMEK İÇİN GEREKSİNİMLER NELER?

Nvidia GeForce Now teknolojisinden yararlanabilmek için elbette ki birtakım gereksinimler mevcut;

  • İlk olarak dikkat etmeniz gereken ise kullanmakta olduğunuz cihazın işletim sistemi. Windows için; en az Windows 7 ya da üzeri bir işletim sisteminizin olması gerek. Bunun yanında 64 Bit mecburiyeti de var.
  • Mac için; en az macOS 10.10 sürümü gerekiyor.
  • İnternet bağlantısı hakkında da yine birtakım sınırları karşılıyor olmanız gerekmekte. Kullanılacak olan bağlantı minimum 15 Mbps internet olmalı. 15 Mbps ile 720p 60 FPS çözünürlük ile oyunu oynayabilme imkanınız var.
  • 25 Mbps internet bağlantısı üzeirnden ise 1080p 60 FPS çözünürlük ile oyunu oynayabilmektesiniz.

HER OYUNU DESTEKLİYOR MU?

Maalesef her oyunu desteklemiyor. Desteklenen oyunlar hep artış gösteriyor elbette, fakat hala her oyunu destekler durumda değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz