Salı, Nisan 23, 2024

Dota 2’nin Genel Özellikleri

Dota 2 piyasaya Valve tarafından 2013 yılında sunulmuş MOBA oyunlarındandır. Tarzı League of Legens’e benzer olup çok sayıda oyuncu kitlesi bulunmaktadır. LoL oynamak istemeyenler için iyi bir alternatiftir. RPG ve RTS özelliklerini bir arada bulunduran oyun beşer kişilik iki takımın mücadelesidir. Takımlardan birinin üssü yıkıldığında oyun sona erer. Oyunda her oyuncunun kontrol etmesi gereken kahramanlar bulunmaktadır.

Dota 2 Nasıl Oynanır?

110 kahramanın bulunduğu Dota 2 oyununda her oyuncunun oyun başına yönetme hakkına sahip olduğu kahraman yalnızca bir tanedir. Her kahraman kendine özel yetenek, hikâye ve geçmiş ile güçlü ve zayıf yanlara sahiptir. 1. Seviyeden başlaması gereken her kahraman 25.seviyeye kadar yükselebilmektedir. Rakip takımın kahramanlarını ve birimlerini ortadan kaldırarak tecrübe kazanabilir, düşmanı alt etmeniz için gerekli eşyaları alabilmek için altın elde edebilirsiniz. Bu oyun takım oyunu niteliğinde olup karakterlerini geliştiren oyuncuların takım arkadaşlarına yardım etmesi ve takıma ait binaları koruması gereklidir.

Data 2’nin Zor Yanları

Ücretsiz olan oyuna başlamak için oyun için geliştirilen platformu indirerek üye olmanız gerekiyor. Oyunun zor tarafı yeni başlayanların kahramanları ve itemleri öğrenmekte zorlanması. Toplam 110 kahraman bulunmakla birlikte yalnızca 10 tanesi oyunda kullanılabildiğinden ve her oyun için farklı kahramanlar seçilebildiğinden rakip takımı yenebilmeniz için farklı stratejiler oluşturmak gerekiyor. Bu zorluk aynı zamanda oyunun özgün tarafını oluşturuyor.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar