Ana SayfaOyunOyun İncelemeDemon’s Souls İncelemesi

Demon’s Souls İncelemesi

Demon’s Souls adı verilen oyun karşımıza ilk olarak 2009 yılında çıkmış olup Playstation 3 için özel olarak çıktığı da bilinir. Demon’s Souls için Souls türünün başlangıcı olacak bir tür oyun olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Yenilenen sürümü ise karşımıza bu defa Playstation 5 şeklinde çıkar. Bu oyun Miyazaki önderliğinde ortaya çıkmış bir oyun olarak da bilinir. Oldukça sevilen bu oyun için demon’s souls incelemesi de sıklıkla yapılır.

Oyunun İçeriği

Demon’s Souls oyunu da diğer souls oyun türlerinde olduğu gibi daha çok aksiyon tarafıyla dikkatleri üzerine çeken bir oyun olmuştur. Bu oyun için demon’s souls incelemesi yapıldığında güçlü savaş teknikleri ve derin karakter oluşumları diğer oyunlardan farklı olarak karşımıza çıkıyor. Aksiyonun yanı oyunda risk de yer alıyor. Oyunun başlarında savunmasız kalacak bir biçimde saldırıya geçemek zorunda kalınabilir. Ayrıca oyunda hasar almamak adına yapılan hamlelerde staminayı kaybetmek durumunda kalmaya sebebiyet verebilir.

Demon’s Souls aslında çoğunlukla savaşmaktan çok karar vermek ve doğru taktiği uygulamak ile alakalı bir oyun olarak bilinir. Verilecek doğru kararlar için ise oldukça güzel ödüller sunar ve bu oyunu diğerlerinden bir adım öne çıkaran özelliğidir. Bununla birlikte Demon’s Souls türünde bir tek açık dünya yerine 5 adet izole olmuş dünya yer alır.

İzlenecek Adımlar

Demon’s Souls oyununda her bölümde farklı zorluk seviyeleri ile karşılaşmak mümkün olur. Ancak bu zorlukların sebepleri de zorlayıcı olup düşmanın gücü gibi nedenlerden ileri gelmez.

5 dünyada sırasıyla karşınıza çıkabilecek zorluklar şu şekilde sıralanabilir;

  • Birinci dünyada geçtiğiniz tüm yerleri yakabilen bir yaratık ile karşılaşacaksınız. Ondan kurtulmanız gerekecektir.
  • İkinci dünyada karşınıza çeşitli yaratıklar çıkacak ve bu yaratıkların en önemli özelliği bir çok silah karşısında dayanıklı olmalarıdır.
  • Üçüncü dünyada ise bir labirentte çıkışı bulmaya çalışacaksınız. Ancak labirentte yalnız değilsiniz etrafınız pek çok falyer ile dolu.
  • Dördüncü dünyada diğer engellerden çok daha zorlayıcı engeller ile karşılaşmanız mümkün.
  • Son olarak ise beşinci dünyada karşınıza size sürekli saldıran güçsüz tipler çıkacaktır. Bununla birlikte ayrıca bir de zehirli göl yer alır.

Yukarıda bahsedildiği gibi Demon’s Soul oyununda her dünya için karşınıza farklı türde zorluklar çıkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz