PUBG Mobile Oynanışı

PUBG Mobile oynayabilmek için öncelikle oyunumuzu telefon ya da tabletimize indirmemiz gerekecektir. Boyut olarak 1,5 – 2 GB aralığında yer aldığından fiber bir interneti bulunmayan kullanıcıların daha önceden indirmeyi başlatmalarında yarar bulunmaktadır. PUBG Mobile oyununun indirilmesinin ardından ilk yapılacak olan işlem karakterinizin belirlenmesi ve kişisel olarak tasarımının gerçekleştirilmesidir.  Karakter tasarımının ayarlanması ardından oyun oynanışı konusunda bilgi verecek olursak sol el parmaklarımız karakterinizi yönlendirmede, sağ el parmaklarınız ise silahın kullanımı konusunda büyük işleve sahiptir. Online olarak oynanan bu oyun tekli, eşli ve grup halinde olmak üzere 3 farklı şekilde oynanabilmektedir. Ayrıca sadece kişi sayısı değil farklı haritalardan istediğiniz bölümü seçerek o haritada oyununuza devam edebilirsiniz.

Oyun mantık olarak seçilen haritada moda göre değişmekle birlikte 100 kişilik bir gurubun online olarak seçilen haritaya atlaması ile başlamaktadır. Bekleme alanından oyuncuların toplanması gerçekleştiği anda uçak ile harita üzerinde uçmakta ve istediğiniz konuma atlamaktasınız. Karaya inişin gerçekleşmesinin hemen sonrasında evlerin içerisine bırakılmış olan malzeme ve silahları toplamakta, kendinizi saldırıya karşı hazır hale getirmektesiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus ise haritanın zaman içerisinde daralması ve oyuncuların birbirlerini daha kolay bulabilmesine olanak tanımasıdır. Alan belirli bir süre sabit kaldıktan sonra daralmaktadır. Alan dışında kalan oyuncunun canı azalmakta ve oyun dışı kalmaktadır. İşte tüm hedef hem alan içerisinde kalmak, hem de rakip oyuncular tarafından vurulmadan son oyuncu olarak PUBG Mobile oyununu tamamlamaktır.

PUBG Mobile oynayabilmek için öncelikle oyunumuzu telefon ya da tabletimize indirmemiz gerekecektir. Boyut olarak 1,5 – 2 GB aralığında yer aldığından fiber bir interneti bulunmayan kullanıcıların daha önceden indirmeyi başlatmalarında yarar bulunmaktadır.
PUBG Mobile Oynanışı 1

PUBG Mobile Profesyonel Oynanış İpuçları

Bu ipuçları oyunda en iyi oynayan son 10-20 kişi kaldığında büyük öneme sahip olmaktadır. Oyunu oynarken zevk almak ve kazanarak bu zevki taçlandırmak isteyen kullanıcıların bu noktalara çok dikkat etmesi gerekmektedir.

  • Oyunda az kişi kaldığında bunlar genelde profesyonel olan, zorlu rakipler olacaktır. Bu yüzden daha temkinli davranılmalı ve mümkün olduğunda kamufle bir şekilde savunma haline geçilmelidir.
  • Oyun alanı daraldıkça alan dışında can tüketimi daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu yüzden alan dışı kalmamaya çok dikkat edilmelidir.
  • Oyunda az kişi kaldığında oyun alanının tam ortasında bulunmak daha tehlikeli bir durumdur. Her taraftan saldırıya açık bir konuma getirmektedir. Bu yüzden alan çizgisinin sınırında beklenmeli ve oluşacak alana girecek süreyi hesaplayarak, temkinli bir şekilde ilerlenmelidir.
  • Saldırganca davranmak, ölüme yol açmaktadır. Çünkü silahla ateş açıldığında diğer rakipler bunun hangi yönden geldiğinde bilebilmektedir. En uygun an beklenerek saldırılmalıdır.
Her oyunda olduğu gibi PUBG Mobile oyununda da yükselmek ve daha üst levellere ulaşmak önemli bir durumdur.  Level sıfırdan başlanarak oyun oynadıkça ve günlük görevleri gerçekleştirdikçe yükselmektedir.
PUBG Mobile Oynanışı 2

PUBG Mobile Level ve Royale Pass

Her oyunda olduğu gibi PUBG Mobile oyununda da yükselmek ve daha üst levellere ulaşmak önemli bir durumdur.  Level sıfırdan başlanarak oyun oynadıkça ve günlük görevleri gerçekleştirdikçe yükselmektedir. Royale Pass ise tamamen farklı bir durumdur. 2 aylık bir süreçte o dönem sezonu için biriktirilen RP ile oyun içi bazı ürünlerin alınmasında katkısı bulun sezon temasını belirleyen bir uygulamadır. Her 2 aylık periyotta sıfırlanır ve yeniden başlanır. Ayrıca belirli bir ücret ödenerek Premium haline geçilebilmekte ve daha kolayca bu seviyeler atlanabilmektedir.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar