Ana SayfaThe Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Daha çok sadece Skyrim adıyla biliniyor olsa da tam adıyla The Elder Scrolls V: Skyrim oyunu RPG türünün özelliklerini taşıyan bir oyundur. Steam’den de alınabilen bu oyun Bethesda Softworks tarafından ilk kez Kasım 2011’de oyunculara sunulmuştur. Bugüne kadar oyunun popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olmasındaki en büyük pay ise arkasından başka seriler gelmeye devam etmesine rağmen kurgusal açıdan oyunun çok üstün bir düzeyde olmasıdır. PC, Playstation ve Xbox platformlarını destekleyen oyunda şimdiye kadar üç tane büyük çaplı ek paket desteği sağlanmıştır. Serbest dünya tipine sahip olan bu oyunda oyuncuların keyif almasını sağlayan en önemli parçalardan olan ek paketler de büyük ilgi görmektedir. Oyuna karşı beslenen yoğun ilgilere bir cevap niteliği taşıyan 2016 Ekim ayındaki Special Edition sürümü ise gelişmiş ışıklandırma ve yüksek çözünürlüğe sahip grafikleri ile oyunu çok daha etkili bir hale getirmiştir. 

Skyrim Konusu Nedir?

Fantastik bir dünyaya sahip olan Skyrim’de oyundaki ana karakter oyunun hikayesi boyunca ejderha tanrısı olarak bilinen bir tanrıyı öldürmeye çalışmaktadır. Alduin isimli bu ejderin dünyayı yok edeceğinin bilinmesi ise ana karakterin asıl motivasyonu olmaktadır. Serinin bir önceki oyunu olan Oblivion’dan iki yüz yıl sonrasını anlatan bu olaylar kurgusal olarak yaratılmış olan Skyrim adlı yerde geçmekte olduğu için oyun da ismini buradan almıştır. Açık uçlu oynanış ve serbest dünya özellikleri sayesinde oyuncular diledikleri gibi bu kurgusal evrende hareket edebilirler. Yapmaları gereken görevleri de bu arada bekletmeleri mümkün olabilir. 

Oyun Nasıl İlerler?

Oyuncular açık uçlu oynanış ve serbest dünya özelliklerinden dolayı oyun içindeki hareketlerini yürüyerek yavaş bir şekilde ya da at üstünde ilerleyerek çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bazı şehirlerin, zindanların ve kasabaların keşfedilmesinin ardından bu bölgelere hızlı şekilde de seyahat edilebilmektedir. Oyuncunun yaptığı seçimlere bağlı olarak karşılaşabileceği hikayeler farklılık gösterdiği için oyuncuların tekrar tekrar oyunu oynaması da mümkün olabiliyor. Böylece oyunda sınırsız hikaye özelliğinin de ortaya çıkmasından da bahsedilebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz