Ana SayfaAge of Mythology Tale of The Dragon

Age of Mythology Tale of The Dragon

Age of Mythology serisini oynamış olanlar, serinin Age of Empires üzerinden devam ettiğini fakat klasik savaş metotları yerine tanrılar ile yapılan savaşların devreye girdiğini iyi bilirler. Serinin çıkış yılı ola 2002’den bu yana ‘’Titans’’ adlı ek paket sürümü karşımıza gelirken bu sürümden yıllar sonra ‘’Age of Mythology Tale of The Dragon’’ ile karşı karşıyayız.

Ejderin Masalı

Klasik Mythology serisinde Mısır, Yunan ve İskandinav tanrıları ile savaş yapılırken; son çıkan eklenti paketi, Çin tanrılarını karşımıza çıkarıyor. 3 ana tanrı ile 9 yardımcı tarının dahil olduğu oyunda hem hikaye hem tek kişilik oyun hem de karşılıklı savaş seçenekleri yer alırken; bu seçenekler üzerinden dilediğinizi seçip, Çin tanrılarını kontrol edebilirsiniz.

Age of Mythology serisini oynamış olanlar, serinin Age of Empires üzerinden devam ettiğini fakat klasik savaş metotları yerine tanrılar ile yapılan savaşların devreye girdiğini iyi bilirler.

Extended Edition

Age of Mythology, Titan ve Tale of The Dragon hikaye modlarını içinde bulunduran ‘’Extended Edition’’ ile tüm Mytholoy oyunlarını tek bir elden oynayabilmeniz; hatta bu keyfi HD görüntü ışığında devam ettirebilmeniz mümkün tabi öncelikle oyunun oynanış mantığından bahsedelim

Oyundaki strateji mantığı gerçek zamanlı stratejiye dayanmakla beraber ister Mısır ister Yunan ister İskandinav isterseniz Çin tanrılarından birisini seçip oyuna başlıyorsunuz. Klasik çiftçi üretme, baraka kurma, asker basma, tarla çıkartma gibi görevleri yerine getirip muhakkak tanrısal savaşçıları çıkarmak adına seçtiğiniz tanrıya göre tanrısal puan/güç toplamalısınız. Şayet Yunan tanrılarını seçtiyseniz Zeus, Hades heykeli dikerek birkaç çiftçiyi heykele taptırmanız işinize yarar; ama İskandinav tanrıları seçtiyseniz düşmanla savaşarak tanrısal güç elde etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz