Fortnite FPS Nasıl Artırılır?

Fortnite, yakaladığı ivmeyle beraber pek çok oyuncu için vazgeçilmezler arasına girmeyi başardı. Yenilikçi konseptiyle beraber oynanış mekanikleri ile de ön plana çıkan Fortnite, toplamda 100 oyuncunun birbirleriyle olan savaşını keyifli şekilde aktarıyor. PC oyuncuları için Fortnite için bazı durumlarda FPS oldukça düşük seviyelere geliyor. Fortnite FPS nasıl artırılır? şeklinde soruya sahip olan pek çok oyuncunun bulunuyor olmasıyla beraber, FPS değeri için yapılabilecek uygulamalar değer kazanıyor. Fortnite için FPS artışı isteyenler öncelikle bilgisayar performansını gözde geçirmeliler.

Fortnite için Etkili FPS Artırma Yöntemleri

PC oyuncuları Fortnite FPS düzeyini artırmak için, fanların görevini düzenli olarak yapıp yapmadığını kontrol etmelidirler. Kasa içerisinde hava akımının başarılı şekilde sağlanmasıyla beraber ısınma probleminden dolayı düşen FPS sorunu çözülecektir.

Bilgisayarda bulunan zararlı yazımlar, oyun içerisindeki FPS değerini düşürürler. Arka planda sessizce çalışmaya devam ediyor olmalarıyla beraber ekranda herhangi bir sorun görünmüyor olsa da FPS değerinin düşünü arka planda çalışmalarından kaynaklı olarak düşürebilme olanağına sahipler. PC’de zararlı yazılımların kontrollerinin yapılarak, eğer mevcut zararlı yazılım bulunuyorsa temizlenmelidir.

SSD bellek kullanmak, disk kullanımı sebebiyle yaşanan performans seviyesindeki düşüşü engelleyeceğinden dolayı oldukça etkili bir çözüm olarak ön plana çıkıyor. Disk kullanımı kaynaklı FPS düşüşlerinin çözümünü Win8 ve üzeri kullanıcıları için SSD bellek çözüme kavuşturuyor.

RAM dolayısıyla yaşanan FPS sorunları oldukça popülerdir. Fortnite PC oyuncuları, ram seviyelerini daha yüksek seviyeye taşıyarak işlemci yükünü azaltabilirler ve bununla beraber FPS’te yükseliş görebilirler.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar