Ana SayfaKötü Oyunlara Çok Para İsteyen Şirketler

Kötü Oyunlara Çok Para İsteyen Şirketler

Şirketler Neden Kötü Oyunlara Çok Para İsterler?

            Günümüzde bazı oyun şirketleri oyunlarına çok fazla para istiyorlar. Bunun sebebini ise oyunu geliştirmek amacıyla olduğunu söylemektedirler. Bir şirketin kötü bir oyuna sahip olması oyununu geliştiremeyeceği anlamına gelmiyor, bazı oyun şirketleri çok fazla sponsor almaksızın oyunlarını elindeki imkanlara göre yapıyorlar.

            Bu süreç şirketler açısından fazla zorlayıcı oluyor olabilir ancak bu zorlukla başa çıkmak karşılığında bir oyuna sahip oluyorlar. Sahip oldukları oyun; grafik, içerik, menü benzeri türlerden mahrum kalıyor, bunun sebebi ise oyunlarına sponsor alamamaları oluyor. Yeterli paraya sahip olamadıklarından dolayı oyun, oyuncular tarafından yüksek oranda beğenilmiyor.

 Şirketler Neden Çok Para İster?

            Oyun için yeterli yatırımı almamış olan oyun, oyun içi seçenekleri güçlendirmeye çalışarak para kazanmaya çalışıyor. Oyuncular farklı oyuncularla rekabet etmeyi seviyorlar. Oyun içerisinde kendiişlerine yarayacak ürünleri satın alıp, diğer oyunculardan üstün olmak istiyorlar. Tam bu sırada şirket amacına ulaşmış oluyor. Oyunun içerisinde bir rekabet oluşuyor.

 Oyunun İçindeki Rekabetin Şirketlere Nasıl Bir Kazancı Olur?

            Oyundaki rekabet arttıkça şirketin satışları çoğalıyor ve bu satışların çoğalması şirketi istediği hedefe gittikçe yaklaştırıyor. Satışlar arttıkça şirket para kazanmaya başlıyor. Şirket artık daha fazla para kazanmaya hazır hissediyor. Oyunu yayınlamadan önce fazla yatırım almamış şirketler, bu rekabeti sağladıklarında oyuncular tarafından satın alınan ürünlerden gelen gelirlerle, önceden imkanları olmadıklarından dolayı yapmış oldukları bu kötü oyunu, oyunculardan gelen gelirlerle geliştirmeye başlıyorlar.

            Şirketler bu sayede gelirleriyle oyunu güzelleştiriyor, çeşitli güncelleştirmeler getirerek oyunculara satabilecek daha çok şey verebiliyor. Oyuncular, oyundaki ürünleri satın aldıkça şirket daha fazla kazanıyor ve oyun daha fazla gelişiyor. Öncesinde kötü oyunlara sahip olan şirketler bu yolla bir yandan oyunlarını geliştirirken, bir yandan da para kazanıyorlar.

            Sürekli para akışı olan bu oyunlar dışarıdan oyuncuların daha fazla dikkatini çekmeye başlıyor. Bu şirketler sürekli bir gelişime sahip oluyorlar. Ancak kötü seviyelerden gelişmiş oyunları onlardan daha güzel oyunlar durdurabilir. Eğer bu oyunlarla aynı kategoride daha güzel bir oyun yayınlarsa oyuncu kitlesini bölerek, şirketler arasında mücadele başlatır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz