Ana SayfaOyunHaberDOOM Eternal Oyun Severlerle Buluştu

DOOM Eternal Oyun Severlerle Buluştu

DOOM Eternal iki yıl önce E3 Fuarı’nda duyurulmuş ve bir anda büyük bir merak uyandırmıştı. O günden bu yana oyuncular tarafından büyük bir heyecanla beklenen DOOM Eternal aksiyonu kaldığı yerden devam ettiriyor. Mars’ta açılan boyut kapılarından çıkan yaratıklar Doomguy karekteriyle karşılaşıyorlar ve Doomguy, bu yaratıklara kök söktürüyor. 2151 yılnda geçen oyunda yaratıklar dünyayı ateşle kaplıyor ve Doomguy dünyayı kurtarabilmek için kıyasıya mücadele veriyor. Pek çok yeni silah ve çok sayıda yeni düşman, bu seride oyun severlerin karşısına çıkıyor. Zorlu bir deneyime davet ediyor. Oyuncular en düşük zorluktan başlayıp yüksek zorluk seviyelerine doğru yavaş yavaş ilerliyorlar. Her seviyede yeni taktikler geliştiriyorlar.

Hayranları tarafından uzun süredir dört gözle beklenen DOOM Eternal, ilk çıkış gününde büyük bir performans gösterdi.

DOOM Eternal Aynı Anda Binlerce Kişi Tarafından Oynandı

Hayranları tarafından uzun süredir dört gözle beklenen DOOM Eternal, ilk çıkış gününde büyük bir performans gösterdi. 20 Mart’ta beğeniye sunulan oyun, Xbox One, PlayStation 4, PC, Stadia gibi platformlarda yer buldu. Eleştirmenler ve oyuncularda oldukça büyük hayranlık uyandırdı. Xbox One ve PC sürümleri Metacritic üzerinde Must Play rozetinin sahibi oldu.

Oyun dünyasına son derece etkili bir giriş yapan DOOM Eternal, Steam’ın istatistik sayfasına göre 104 bin 891 kişi, yaklaşık 105 bin kişi tarafından eş zamanlı olarak oynandı. Bu da DOOM’un tüm zamanlarda ulaştığı rakamın üç katı olmuş oldu.

DOOM Eternal Uygun Fiyatlı Satışa Sunuldu

DOOM Eternal ABD’li oyun firması id Software tarafından geliştirilmiş ve geliştirme aşamasında 6 grafik motoru kullanılmıştır. Oyun, Play Store’da ön sipariş kabul etmiş ve ön sipariş verenler için oyun içi görünümler sağlayan Rip and Tear Paketine de sahip olma avantajı tanınmıştır. Türk Telekom evde internet kullanıcıları için 12 aya varan taksit avantajları, internet faturalarına ek olarak satışa sunulmuştur. Türk Telekom kullanıcısı olmayan kişiler içinse mobil ödeme ya da kredi kartı ile ödeme seçeneğiyle satışa açılmıştır. DOOM Eternal Play Store’da şu an için %10 indirimle 178 TL’den satılmakta, Türk Telekom internet müşterileri 14,83 TL x 12 ay taksitle oyuna sahip olabilmektedirler.

DOOM Eternal Sistem Gereksinimleri

DOOM Eternal Sistem Gereksinimleri, minimum ve önerilen sistem gereksinimi hakkında bilgiler.

DOOM Eternal Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / 64-Bit Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better, or AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz or better
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB), GTX 1060 (3GB), GTX 1650 (4GB) or AMD Radeon R9 280(3GB), AMD Radeon R9 290 (4GB), RX 470 (4GB)
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

DOOM Eternal Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i7-6700K or better, or AMD Ryzen 7 1800X or better
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB), NVIDIA GeForce 970 (4GB), AMD RX 480 (8GB)
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz