Ana SayfaSteam'den Oyun İndirme Hızını Artırmak

Steam’den Oyun İndirme Hızını Artırmak

Steam, temelleri 2003 yılına kadar dayanan bir platform olsa da son yıllarda özellikle oyuncuların gözdesi haline gelmiş durumda. Zaman zaman mevcut olan indirimleriyle ve daha pek çok farklı ayrıcalıklı fiyat avantajı sayesinde oyuncular için cazip hale gelmeyi başarıyor. Steam üzerinden satın alınan oyunlar, indirilmelerinin ardından standart kurulum süreci gerçekleştirilerek oynanabiliyorlar. Steam’den satın alınan her oyun farklı içeriğe sahip olduğundan dolayı, farklı dosya boyutuna da sahip olmasıyla birbirlerinden ayrılıyorlar. Dosya boyutu yüksek olan oyunların Steam’den indirilmesi oldukça uzun sürebiliyor. Steam’den oyun indirme hızını artırmak için dikkat edilmesi gereken birkaç detayla birlikte, daha kısa süre içerisinde istenilen oyunların PC’ye indirilebilmesi mümkün oluyor.

Steam’den Oyun İndirme Hızını Artırmanın Püf Noktaları

İnternet Bağlantısını Steam’e Odaklamak

Steam’den oyun indirirken bağlantı hızının en üst seviyede olmasını sağlayabilmek adına internette vakit geçirmeye ara verilmesi gerekiyor. Tarayıcıyı kapatmak ve i-fi bağlantısı bulunuyor ise kesmek internet hızının tek noktaya odaklanmasını sağlayacaktır. 

Steam Optimizasyonu

Steam’in indirme hızını artırmak için yazılım optimizasyonu sağlamak az da olsa fark yaratan değerler arasında yer alıyor. Steam’i başlatıldıktan sonra Görev Yöneticisi’nin açılmasıyla beraber Steam Client Service adlı işleme sağ tıklanarak “Ayrıntılara Git” bölümünden SteamService.exe ibaresine sağ tıklanıyor ve öncelik ayarlama kısmını “Yüksek” olarak işaretleniyor.

İnternet Bağlantı Hızını Güçlendirmek

Farklı sebeplerden dolayı internet bağlantısından tam verim alınamaması mümkün olabiliyor. İnternet bağlantısında yaşanan sorunlar Steam oyun indirme hızına direkt olarak etki ettiğinden dolayı, mevcut sorunların ortadan kaldırılması daha hızlı bir indirme olanağını beraberinde getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz