Salı, Nisan 23, 2024

Football Manager 2020 Oyununda Ekonomik Olarak Başarılı Olma Yolları

Football Manager 2020 geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde piyasaya çıktı. Bir oyundan çok tutku olarak adlandırılan FM serisi kuşkusuz birçok oyuncunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Her yıl düzenli olarak çıkış yapan bu oyunda başarı, ekonomiden geçiyor. Bazı oyuncular ekonomisi güçlü takımlarla kariyer yaparken, bazıları’ da ekonomik anlamda zor durumda olan takımlarla kariyer yapmayı tercih ediyor. Özellikle sportif başarı isteyen kişiler ekonomik durumlardan dolayı ciddi anlamda zor anlar yaşayabiliyor. Sportif başarı için ekonomik gelirler oldukça önemli. Sizlerde birkaç hamleyle takımınızın ekonomisini düzeltebilirsiniz.

Maaşlar Oldukça Önemli

Ekonomik anlamda kötü durumda olan takımı yönetiyorsanız, başarı birkaç sezon sonra geleceğini unutmayın. Takımın başına ilk geçtiğinizde yapmanız gereken en önemli şey maaş kontrolünü yapmaktır. Takımınızda yüksek maaş alan oyuncular ile vedalaşmanız gerekmektedir. Maaşı yüksek oyuncular ay sonu zararda olmanıza neden olabilir. Maaşı yüksek oyuncularla yolları ayırdıktan sonra genellikle bonservisi elinde oyuncularla anlaşmanız gerekir. Bonservisi elinde olan oyuncuların bir çoğunluğu yüksek maaş istemez. Ekonomik olarak zengin statüsüne geçene kadar maaş kontrolünü elden bırakmayınız.

Kiralık Oyunculara Yönelin

Ekonomik anlamda kötü bir takımı yönetiyorsanız elinizdeki para eden oyuncuları mutlaka satmalısınız. Satılan gelir muhtemelen transfer parasına eklenmeyecektir. Fakat ekonomik anlamda ilerleyen dönemlerde rahatlamanıza neden olacaktır. Sattığınız bu oyuncuların yerine kiralık oyuncular alabilirsiniz. Kiralık oyuncular alırken’ de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Sözleşmesi bitmeye yakın olan oyuncuları kiralar iseniz Ocak ayında bu oyuncuları takımınıza bedava olarak katabilirsiniz.

Sözleşmesi Biten Oyuncuları Alın

Football Manager 2020 oyununda transfer yapmak için acele etmenize gerek yok. Sözleşme bitimine 6 ay kalan oyuncuları bedava olarak takıma kazandırabilirsiniz. Bedava olarak aldığınız bu oyuncuları birkaç sene sonra ciddi anlamda yüksek ücretlere satmanız mümkün olabilir. Al, oynat, sat yaparak çok kısa süre içerisinde ekonomik anlamda güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Alt Yapı Geleceğiniz

Alt yapı bu oyunda sizin geleceğiniz. Sadece yıl sonları çıkan oyuncuları değil aynı zamanda 18 yaşındaki ve ucuz olan oyuncuları takımınıza mutlaka kazandırmalısınız. 18 Yaşında ve ucuz olarak alacağınız bu oyuncular kısa sürede alt yapınızda gelişebilir. Gelişen bu oyuncuları takip ederek A takıma alabilirsiniz. A Takımda başarılı olacak oyuncular yüksek ücretlere satılabilir. Ucuz ama yetenekli oyuncular bulmak için genellikle Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Peru, Uruguay gibi ülkelere bakmanız yeterli olacaktır. 500 Bin civarına alacağınız bu oyuncuları belli bir zaman sonra yüksek ücretlere satabilirsiniz.

Hazırlık Maçları ve Turlar Çok Önemli

Football Manager 2020 oyununda hazırlık maçları ve turlar oldukça önemli. Yapacağınız hazırlık maçları ile ekonomik anlamda kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca ara ara yapacağınız turlar sayesinde forma satışlarında ciddi anlamda artış sağlayabilirsiniz. Özellikle milli maç aralarında kulüp bünyesi içerisinde kalan oyuncularla turlara çıkabilirsiniz. Böylelikle hem oynamayan oyuncular form tutmuş olacak hem de maç ve forma gelirleri elde etmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar