Ana SayfaOyunHaberPlaystation 5 Ne Zaman Çıkacak? Playstation 5 Fiyatı

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak? Playstation 5 Fiyatı

PlayStation 4 piyasaya çıkalı hemen hemen 7 sene oldu. Sony’nin bu yeni nesil konsolu 2013’ün sonlarında raflardaki yerini almış ve sevenleriyle buluşmuştu. PS4 ve Xbox One’ın satışa sunulmalarının arkasından 4K teknolojisi de çok hızla bir şekilde yayılmayı başarmış, Sony’yi bir yeni ara nesil konsol daha çıkartmak zorunda bırakmıştı ve neticesinde de PS4 Pro bizleri karşılamıştı.

Her ne kadar PS4 Pro ve Xbox One X güç açısından bakıldığı zaman günümüz teknolojisine bir şekilde ayak uydurmayı başarıyor olsa bile geliştirilmiş olan birtakım oyunlar daha hala 2013’ün teknolojisinden izler taşımaya devam ediyor. İşte bu nedenle de oyun severlerin sordukları Playstation 5’in ne zaman çıkacağı sorusu, uzun süredir dillerden düşmüyordu.

PLAYSTATION 5’İN ZAMANI GELDİ ARTIK

Yakından takip edenlerin bildiği gibi, Playstation 5 bu yılın sonlarında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor! Oyun geliştiricileri genellikle öncelikleri daima konsollara vermektedirler. Durum böyle olduğundan dolayı da satışa sunulmuş olan bütün oyunlar da teknoloji bakımından günümüz ölçeklerinin ne yazık ki gerisinde kalıyor.

Temelde bütün geliştiriciler PS4 Pro veya Xbox One X’e özel olarak çok daha gerçekçi ve başarılı oyunlar da üretilme imkanına sahipler. Ancak bu durum da satış rakamları doğrultusunda ele alındığında epey kötü bir tabloya sebep olabilir. Zira bu konsollar daha henüz hedeflenmiş olan satışlara ulaşmış durumda değiller.

PLAYSTATION 5 FİYATI

Türkiye’de 399 dolar olarak PS4 Pro’nun satış fiyatının 3.800 TL olarak ele aldığımıza zaman, PS5’in Türkiye fiyatının 5.000 TL gibi bir ücreti zorlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. PS5’in ayarlarında bir PC toplamaya çalışıldığı zaman ise neredeyse en azından 7.000 TL – 8.000 TL gibi bir rakamla karşı karşıya kalınabilmesi mümkün.

PLAYSTATION 5 RESMİ WEB SİTESİ AÇILDI

Büyük bir merakla beklenen Playstation 5’in en yeni özelliklerinden bazıları;

  • Ultra yüksek hızlı SSD,
  • Entegre özel G/Ç sistemi,
  • Işın izlemeli özel AMD GPU
  • Muazzam derecede etkileyici bir 3D ses.

PS5 bu özellikler doğrultusunda oyun geliştiricilerinin yaratıcılıklarını en üst seviyeye çıkarabilmelerini, birbirinden geniş ve dünyalar oluşturabilmelerini ve tasarlamış oldukları oyunlar içerisinde yepyeni oyun deneyimlerini oyun severlere sunmalarını sağlamaya çalışıyor.

PS5’in bütün yeni teknik özellikleri ile ilgili çok daha fazla bilgi edinmek amacıyla bir site kuruldu. Baş sistem mimarı olan Mark Cerny’nin geliştiriciler ile alakalı çok daha ayrıntılı incelemesi için de PlayStation sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz