Steam Bazı Oyun Demolarını Ücretsiz Yaptı

Valve’ın dijital bir oyun servisi olan Steam, 40 adet yeni oyunun demosunu ücretsiz bir şekilde sunacağının açıklamasını yaptı. Steam, bildiğiniz üzere milyonlarca oyun severe ve oyuna ev sahipliği yapmakta. Oldukça büyük bir platform haline gelmeyi başarmış olan Steam, pek çok sayıda oyunu da oyuncularına sunuyor. Platform bunun yanı sıra yılın belli bazı zamanlarında indirim günleri de düzenliyor ve birbirinden çeşitli oyunları normal fiyatından çok daha düşük bir fiyata satıyordu. Son zamanlarda dünya çapında fazlasıyla büyük bir etki gösteren COVID-19 virüsü nedeniyle insanların evine kapanması, bu sektörde de yeni adımların atılmasını zorunlu kılmış durumda.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde karantinalar uygulanıyor ve insanlar evlerden dışarıya adım atamıyor. Bu nedenle Steam gibi daha pek çok oyun platformlarına olan ilgi de aynı orantı da artış göstermeye başlamış durumda. Hatta geçtiğimiz günler içerisinde Steam’de Corona virüsünün etkisi ile anlık oyuncu seviyesinde 20 milyona kadar ulaşmış ve yeni bir rekora imza atmıştı.

OKULLARIN TATİL OLMASININ DA ETKİSİ BÜYÜK

Türkiye’de de okulların tatil edilmesinin ardından öğrenciler de bir süredir evde zaman geçiriyorlar. Ayrıca bu sürenin uzayacağı da hala gündemde olan bir konu. Bütün bu gelişmelerin doğrultusunda Steam de yeni bir kampanya başlatmış olduğunu bütün dünyaya duyurdu. Başlattığı bu kampanya ile pek çok sayıda oyunun demosu artık ücretsiz olarak sunulmaya başlandı.

STEAM’DEN ÜCRETSİZ OYUN KAMPANYASI

Steam Game Festival: Spring Edition ismi ile insanlara duyurularak tanıtımı yapılmış olan bu kampanya ile piyasaya henüz yeni sürülmüş olan ya da yakın bir zaman içerisinde çıkması planlanan 40’tan fazla oyunun demo sürümleri artık ücretsiz bir şekilde erişilebilir. Oyun severler de yine bu kampanya sayesinde yeni çıkan oyunların çoğuna göz atma imkanına ve bir fikir edinme şansına sahip olacaklar.

İPTAL EDİLEN GDC ETKİNLİĞİ

Video oyun gazetecisi olan Geoff Keighley, Steam’in başlatmış olduğu bu yeni kampanyanın ardından iptal edilmiş olan GDC etkinliği hakkında, etkinlikte tanıtılması beklenen bütün oyunların da bu şekilde tanıtılmış olacağını belirtti. Keighley aynı zamanda buna benzer kampanyaların önümüzdeki dönemler içerisinde PlayStation ve Xbox gibi başka platformlarda da gün yüzüne çıkabileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar