Ana SayfaCS GO Rekabetçi Maç Kazanma Sırları

CS GO Rekabetçi Maç Kazanma Sırları

CS GO, Counter Strike serisine bambaşka bir soluk getirmiş olması itibariyle dünya çapındaki oyuncu kitlesiyle milyonlara ulaşmayı başarıyor. Diğer CS oyunlarından farklı olarak tasarlanan yapısıyla birlikte CS:GO’da oyun modları birbirinden ayrılıyor. En çok tercih edilen modlardan biri olan rekabetçi modunda, 5’er kişilik takımlar halinde maç yapılıyor. Roundlar yarı yarıya olacak şekilde CT ve T olarak oynanıyor. Kazanılan maç başına belirli bir ELO puanı sistemi hesaba ekleniyor. CS:GO rekabetçi modu oynadıkça rütbe yükseltiliyor. Rekabetçi modunun temel amacı olan rütbe belirleme, oyuncular arasındaki üstünlüğün göstergesi olarak ön plana çıkıyor. Belirli bir rütbe elde edebilmek için en az 10 maç kazanma gerekliliği de mevcut durumda. CS:GO rekabetçi maçı kazanmada bazı faktörler değer kazanıyor.

CS:GO rekabetçi modu oynadıkça rütbe yükseltiliyor.

CS GO Rekabetçi Maçı Kazanmak için Yapılması Gerekenler

CT takımında oynarken, side’ların tutulması gerekiyor. Pusarak oynama side tutmayı kolay hale getiriyor olduğu gibi, bomba görmeden rush yapılmaması da gerekiyor.

T takımı oyuncuları içinse 2.elde eco kalarak bomba kurmaya yönelik olarak oyun tarzının belirlenmesi doğru oyun tarzı haline geliyor.

Rekabetçi modda oynarken en çok yapılan hatalar arasında bilinmeyen silahların oynanmaya çalışılması oluyor. CS:GO rekabetçi modda iyi seviyede kullanılabilen silahların alınması sayesinde maçı kazanmada fark yaratılabiliyor.

CS:GO rekabetçi oynarken moral her zaman çok önemlidir. Moral düşürecek konuşmalar yapmak yerine takım içi iletişim iyi tutmak, oyunu kazanmada katkı sağlar.

Haritaların hangi noktalarında ne olabileceğinin ezberlenmesi sayesinde oyunu akıcı şekilde oynayabilmek mümkün olurken, info vermek de kolaylaşır. Doğru infolar rekabetçide maç kazandıran detaylardandır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz