Ana SayfaOyunHaberEA'dan Sevenlerini Üzen Haber, FIFA 21 Demo Yayınlanmayacak

EA’dan Sevenlerini Üzen Haber, FIFA 21 Demo Yayınlanmayacak

FIFA 21 Demo Sürümü

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Electronic Arts ya da kısa adıyla EA şu sıralar yeni nesil futbol oyunu üzerinde çalışıyor. EA uzun yıllardan bu yana devam ettiği geleneği sonunda bozdu. FIFA 21 demo sürümünü yayınlamayacağını duyurdu. Ekip, demo yerine FIFA 21’in çıkış tarihine odaklanacağını belirtti.

EA bir Twitter gönderisi ile FIFA 21 demo sürümü yayınlamayacağını duyurarak lansman hazırlıklarını sürdüreceğini bildirdi. Oyunseverler FIFA 21’de nasıl bir deneyim yaşayacaklarını görmek adına demo beklentisindeydiler. Fakat şirket, kötü haberi verdi.

FIFA 21 Çıkış Tarihi

EA Spoert FIFA Twitter hesabından yapılan açıklamada FIFA 21 için demo sürüm yayınlanmayacağı duyuruldu ve gerekçe olarak bunun yerine geliştirici ekibin zamanını mevcut ve yeni konsollarda en iyi tam oyun deneyimi sunmaya odaklanma kararı alındığı ifadelerine yer verildi.

EA yaptığı açıklamanın devamında 1 Ekim itibariyle EA Play abonelerinin oyuna 10 saatlik erken erişim imkânı olacağını ve 9 Ekim itibariyle de tüm dünyada oyunun erişime açılacağını belirtti. Sonuç olarak FIFA tutkunları FIFA 21’i deneyimlemek için 9 Ekim’i beklemek zorunda kalacaklar. Oyun eleştirmenleri FIFA 21 hakkında pek de olumlu konuşmuyorlar. Çünkü büyük çoğunluğu FIFA 20 ile neredeyse aynı olduğunu söylüyorlar.

FIFA 21 tam sürümü oyuncularla 20 günden daha kısa bir süre sonra buluşacak ve yeni nesil konsolların çıkışına ise 2 aya yakın zaman var. Bu ikisi arasındaki zamanın genişliği düşünüldüğünde demo sürüm yayınlanmamasının gerekçesinin yeni nesil konsollar gösterilmesi çok da gerçekçi görünmüyor.

EA Play Abonelerine Ayrıcalık

FIFA 21 oyunseverler tarafından farklı tarihlerde deneyime açılacak. Eğer EA Play aboneliğiniz varsa 9 Ekim’i beklemenize gerek yok. 1 Ekim’de oyuna 10 saatlik bir erişim imkânınız olacak. Bu, deneyimleyeceğiniz oyunun demosu veya beta sürümü değil, doğrudan kendisi olacak.

Oyunu ön siparişse almak isteyenlere çeşitli avantajlar sunuluyor. Hali hazırdaki mevcut konsollardaki sürümünden yeni nesil konsollara ücretsiz olarak yükseltilme imkânı bulunuyor. Çıkış tarihi henüz net olmasa a FIFA 21 Stadia’da da yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz