Ana SayfaOyunHaberTekken Serisi 50 milyon Satış Rakamını Aştı

Tekken Serisi 50 milyon Satış Rakamını Aştı

Oyun dünyasında bazı oyunlar çok köklü bir geçmişe sahip. Birçok oyun saman alevi gibi yanıp sönerken bazıları yıllara meydan okuyor. Tekken de bunlardan birisi. Tekken serisi 26 yıldan fazla süredir oyun dünyasında yer alıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Tekken serisi 50 milyon satış rakamını aşmayı başardı. Oyunun son serisi olan Tekken 7 ise 6 milyondan fazla satıldı.

Bandai Memco Studios tarafından geliştirilen oyun ilk kez 26 yıl evvel Arcade platformlarında yer almaya başlamıştı. Daha sonra oyun konsollarına geldi. İlerleyen yıllarda seri yeni oyunlarla zenginleşti. 26 yılı geride bırakan dövüş serisi oyunu, çoğu insanın hafızasında ayrıcalıklı bir yere sahip oldu.

Tekken Serisi 26 Yılı Geride Bıraktı

Tekken serisinin bugüne kadar yayınlanmış olan serilerinin sonuncusu Tekken 7 idi ve oyun, 2015 yılında Arcade için çıkış yapmıştı. Oyunun PlayStation 4 Windows ve Xbox One oyuncularıyla buluşması biraz daha geç oldu ve aradan iki yıl geçtikten sonra 2017 yılında gerçekleşti.

Tekken serisinin bugüne kadar yayınlanmış olan serilerinin sonuncusu Tekken 7 idi ve oyun, 2015 yılında Arcade için çıkış yapmıştı.

Tekken serisinin 26 yıllık emektarı Katsuhiro Harada bugün serinin sevenleri için duygu dolu bir paylaşım yaptı. Twitter üzerinden yapılan paylaşıma göre Tekken 7’nin 6 milyon satış rakamına ulaştığını ve geçtiğini duyurdu. Yine Harada Tekken sersinin tamamının bugüne kadar toplamda 50 milyondan fazla sattığını belirtti. Bu satış rakamı oyun dünyasında ulaşılması pek de kolay bir şey değil ve seri için önemli bir eşik olarak göze çarpıyor.

Tekken Serisi İndirimli Satışta

Oyuncular tarafından büyük bir hayranlıkla takip edilen Tekken 7 önümüzdeki günlerde kendisine yeni içerikler ilave edece. Yeni özellikler de kazanarak dördüncü sezona geçiş yapacak. Yeni sezonla beraber, elde edilen bilgilere göre, yeni karakterler ve haritalar eklenecek. Bunlardan birisi Kunimitsu olacak.

Eğer daha önce Tekken serisini denemedi iseniz şimdi deneyebilirsiniz. Hatta Tekken 7 şu an indirimli olarak satışta. Steam’de normalde 119 TL olan oyun, indirimli olarak 29,75 TL’ye satın alınabiliyor. Ultimate Edition sürümü de 269 TL’den 67,25 TL’ye düşmüş bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz