Ana SayfaOyunOyun İncelemeTürünün Öncüsü Olan Bir Serinin 3. Başyapıtı: Baldur’s Gate III

Türünün Öncüsü Olan Bir Serinin 3. Başyapıtı: Baldur’s Gate III

Dijital oyunlar, genel olarak baktığımızda oldukça fazla sayıda türü içerisinde barındırmaktadır. Söz konusu bu oyun türlerinden bir tanesi de rol yapma oyunlarıdır. Özellikle 1990’lı yılların sonunda çok büyük bir sükse yakalayan ve daha sonra asıl patlamasını 2000’li yıllarda gerçekleştirmiş olan rol yapma oyunları, temelinde oyun içerisinde belirli bir karakter seçilerek o karakterle gerçek bir hayat tecrübesi yaşanması esasına dayanmaktadır.

Çeşitli hikaye unsurları, oyun kurguları ve oynanış tarzı barındıran birçok farklı oyun dinamikleri ile öne çıkan rol yapma oyunlarının öncüsü olan pek çok farklı seri bulunmaktadır. Söz konusu bu serilerin en önemlilerinden bir tanesi de Baldur’s Gate serisidir. Özellikle çağımızın gençleri ve yetişkin bireylerin 2000’li yılların başında ilk kez deneyimlemiş olduğu rol yapma türünün öncüsü olan bu yapım, efsanevi masa oyunu Dungeons and Dragons konseptine sahiptir. Söz konusu bu evren içerisinde yer alan Unutulmuş Diyarlar içerisinde geçen yapım, ilk iki oyunu ile oldukça büyük bir sükse yakalamış ve dünya genelinde de oldukça büyük oranda başarı sağlamıştır.

Unutulmuş Diyarlarda Engin Maceralar

Oldukça uzun bir aradan sonra Larian Studios bünyesinde piyasalara sunulacak olan serinin üçüncü oyunu Baldur’s Gate III, henüz şimdiden serinin takipçisi olan kitlenin ilgisini cezbetmiş durumdadır. Unutulmuş Diyarlar içerisinde bizlere nefes kesen maceralar sunacak olan yapım, rol yapma oyunu türünün öncü markaları arasında yer almasıyla bilinmektedir. Senenin başında oldukça başarılı bir sinematik videosu ile oyun severleri heyecanlandıran yapım, 30 Eylül 2020 tarihinde RPG türünün takipçileri ile bir araya gelmeye hazırlanıyor. Çeşitli platformlar için piyasalara sürülecek olan oyun, an itibariyle bu yılın en çok beklenen oyunları arasında çoktan yerini aldı. İlk iki yapımın ve ardından gelen çeşitli ek paketlerin devamı niteliğinde bir hikayeye sahip olacak olan Baldur’s Gate III oyunu, bizlere çeşitli karanlık diyarlarda kahramanlarımızla pek çok farklı maceralara atılma fırsatı sunacak.

Çeşitli Platformlar İçin Çoklu Oyuncu Desteği

Baldur’s Gate III yapımı, an itibariyle Microsoft Windows, Apple Macintosh OS ve Google Stadia için piyasalara çıkmaya hazırlanıyor. Söz konusu bu gibi çeşitli platformlar için çoklu oyun desteğini de bünyesinde barındıran yapım, oyunculara arkadaşlarıyla beraber çeşitli maceralara atılma fırsatını da sunmaktadır. Şu an itibariyle erken erişime açılmış olan oyun, ön sipariş seçeneğiyle de kolayca satın alınabilmektedir. Özellikle serinin en çok beğenilen ikinci oyununun yakalamış olduğu büyük sükseyi oldukça uzun bir sürenin ardından devam ettirmeyi amaçlayan Baldur’s Gate III yapımına Steam gibi çeşitli dijital platformlar üzerinden büyük bir kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ayrıca söz konusu oyunu kendi arkadaşlarınızla beraber de çoklu oyuncu desteği ile rahatlıkla oynayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz