Ana SayfaOyunCyberpunk 2077'de 18+ Sayılabilecek Bazı Hatalar Ortaya Çıktı

Cyberpunk 2077’de 18+ Sayılabilecek Bazı Hatalar Ortaya Çıktı

Uzun yıllardır piyasaya sürülmesi beklenen ve üzerinde uzun zamandır çalışılan Cyberpunk, çok sayıda erteleme sonucunda en son piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesi ile birlikte adından oldukça fazla şekilde söz ettirir olan oyunun, her yeni oyunda olduğu gibi birkaç hatası da ortaya çıktı. Reddit üzerinden paylaşılan konular dahilinde bahsedilen bu hatalar, genel olarak yeni çıkan oyunların birçoğunda görülüyor olsa da; bazı oyun hataları gerçekten dikkat çekici şekilde.

+18 Özelleştirmelerin İstenmeyen Sonucu

Karakterlerin cinsel organlarını seçme, boyutlandırma ve özelleştirme gibi farklı seçenekler sunan Cyberpunk, henüz yeni bir girişim olan bu özelleştirmelerden dolayı birçok hata ile kullanıcıları karşı karşıya bırakmış durumda. Bahsedilen hata her oyuncu tarafından alınmıyor olsa da, farklı bölgelerdeki farklı kullanıcılar tarafından yaşanıyor ve durum sosyal medya üzerinde de büyük yankı topluyor.

Hata Nedeni ve Olası Çözümleri Neler?

Cyberpunk 2077’de 18+ sayılabilecek bazı hatalar ortaya çıktı ile adından sıklıkla söz ettiren bu hatalar, genel olarak karakterlerin cinsel bölgeleri ile ilgili yaşanan sorunlardan oluşuyor. Hataların nedeni tam olarak bilinmiyor olsa, oyun içerisinde yapılabilecek özelleştirmeler ile hata kısmen giderilebiliyor.

CD Project Konu Hakkında Ne Diyor?

Oyun yeni çıktığı için karşılaşılabilecek birçok hata olması muhtemel şekilde zaten bekleniyordu. Bununla beraber oyun ilk çıktığında CD Project hatalar hakkında açıklama yapmış ve yaşanan bug ve türevi sorunların, yayınlanacak yamalar ile çözüleceğini açıklamıştı. Fakat bunun için ilk olarak oyunun belirli bir oynanma süresine ulaşması ve ekibin oyun üzerinde çalışması gerekiyor.

İlgili +18 hataların düzeltimi veya nedeni ile ilgili henüz bir açıklaması bulunmayan CD Project’in, bu hatayı da bir sonraki güncelleme ile düzeltmesi bekleniyor.

Oyundaki Diğer Hatalar Neler?

Sadece +18 hatalar ile değil, birçok farklı bug ile de adından söz ettiren Cyberpunk, yavaş yavaş gelişmeye ve hatalarını iyileştirmeye çalışıyor.

Oyuncular arasında sık karşılaşılan bazı hatalar ise şöyle;

  • Çökme ve donam problemleri
  • Karakter tutarsızlıkları,
  • Yanlış konumlandırmalardan kaynaklı buglar,
  • Görsel hatalar ve render problemleri.

Bu gibi hataların oluşmasında suçlunun CD Project mi yoksa oyunun çıkması için firmaya baskı yapan ve “Toxic” ismiyle anılan hayran kitlesi mi olduğu ise hala tartışma konusu. Fakat bilinen bir gerçek var ki, bu hatalar kısa süre içerisinde giderilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz