Salı, Nisan 23, 2024

Marvel’s Avengers Oyun İncelemesi

Disney tarafından piyasayla tanıştırılan kahramanlardan bir tanesi olan Marvel’in oyun sahalarında da varlığını sürdürmesi geniş kitlelere ulaşmasında etkili oldu. Marvel’in kazanı adıyla Türkçe’ye çevrilen oyunun bazı olumlu ve olumsuz yönleri bulunuyor. Bu nedenle Marvel’s avengers oyun incelemesi yapılması ve detaylarının ortaya koyulması oyunseverler tarafından merakla beklenmeye başlandı. Oyunun sayısız tanıtım videosu olmasından dolayı hikayesini anlamak da kolay oluyor. Kamala ve Avergers arasında geçen bir hikaye ile başlayan oyun büyük bir eğlencenin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Oyunun Hikayesi Nedir?

Oyunun başından itibaren geniş şekilde yer verilen hikaye Kamala ve Avergers’in keyifli bir zamanı ile başlıyor. Günün tadını çıkaran ikili aniden büyük bir saldırı ile karşı karşıya kalıyor. Bu durum oyuncuların Avengers üyelerini kontrol etmesine olanak tanıyor. Kontrol etmeye alıştığınız karakterle oyuna devam ederken aniden farklı bir karaktere geçmeniz farklı deneyim ve zorluklar gelmesine neden oluyor. Avergers ekibi şov yaparken yaşanan saldırıdan dolayı sayısız insan ölüyor. Terrigenesis Olayı hikayenin merkezine konumlandırılmış olan olaydır. Kamala’nın gözünden olayın üzerinden geçen 5 yılın sonunda yaşananlar aktarılıyor.

Nasıl Bir Oyundur?

Tamamen aksiyon dolu bir oyun olduğunu söylemek mümkündür.

Oyun mantığına göre:

  • Atak tuşlarını kullanmanız gerekiyor,
  • Farklı karakterler ve gelişmiş yetenek sistemleri bulunuyor,
  • Düz vuruş dışında komboların olması da farklılık sağlıyor,
  • Oyunun sadece bazı kısımlarında farklı karakter seçme şansınız bulunuyor.

Bu şekilde şekillenen bir oyun olmasına karşılık bölümlerde farklı oyuncular ile devam etme gerekliliği ortaya çıkmıyor. Çünkü dengeleme doğru yapılmış görünüyor.

Loot Sistemi Nedir?

Oyunun en çok merak edilenleri arasında loot sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde hikaye modu veya diğer mod fark etmeksizin kasaları almanız ve eşyalar sayesinde güçlenmeniz sağlanıyor. Güç takviyeleri yapılması mümkün hale geliyor. Baktığınızda net şekilde anlamamakla birlikte karakter üzerinde kullandığınızda ek olan güçlerin ortaya çıktığını fark edebiliyorsunuz. Bir süre sonra dayanıklılık veya süper güç sunan ek özellikleri deneyerek anladığınızda en iyisini kullanmak ve yolunuza devam etmek gibi bir strateji geliştirerek oyunun keyfini çıkarıyorsunuz.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar