Ana SayfaElectronic Arts'ın Yapımı Olan NBA Live 20 İptal Oldu!

Electronic Arts’ın Yapımı Olan NBA Live 20 İptal Oldu!

Amerikalı dev oyun şirketi Electronic Arts, sevilen simülasyon oyunlardan biri olan basketbol simülasyon oyunu NBA Live’ın yeni halkası NBA Live 20’nin 2020 yılında piyasaya çıkmayacağını duyurdu. Şirketin kendisi tarafından yapılan açıklamasında NBA oyun severlerimize daha iyi bir deneyim sunabilmek amacı ile çalıştıklarını ve gelecek yıl içerisinde NBA Live 21 adı ile yeni sürümün duyurulacağını söyledi.

Son dönemde NBA Live’ın geleceği hakkında birçok spekülatif hareketler gerçekleştiriliyor. Keza bu yıl için NBA sezonu başlamadan hemen önce NBA Live 20’nin çıkacağı söyleminin ardından, 2020 yılsonuna itilmesi, dedikoduların iyice artması ve şimdi de NBA Live 20’nın çıkmayacağı ve gelecek yeni yılın versiyonunu beklememiz gerektiği açıklaması ile Electronic Arts gündemden düşmüyor.

Electronic Arts resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama da NBA Live 20 hakkında soru işaretlerini yanıtladı ve kesin olarak bu yıl için NBA Live serisinin yeni sürümü yayınlanmayacağı ortaya çıktı. Bu gelişmenin sürpriz bir gelişme olmadığını söylemek sanırım yanlış olmaz.

Daha önceleri yine Electronic Arts tarafından çıkarılamayan 2012 yılındaki NBA Live serisinin çıkarılması 6 gün kala iptal edilen NBA Live 13, artık yanız bir iptal edilen oyun değil. EA Sports cephesinde yeni bir geri çekilmede bugünlerde yaşanıyor.

En Büyük Rakip NBA 2K20 Aradaki Makası Açacağa Benziyor

Visual Consepts tarafından geliştirilen ve 6 Eylül’de yayınlanan NBA 2K20 oyununun şimdiden yılın en çok satılan oyunları arasında yer aldığını ve NBA Live serisi ile aradaki makasın giderek açıldığını söylemek çok doğru bir tespit olur. Electronic Arts tarafından bu kararın verilmesinde rakibinin üstünlüğünün de baskısı olduğu apaçık ortada. Şirketin başarı elde edemeyeceği ve rakibine karşı bir üstünlük sağlayamayacağı bir oyunu piyasaya sürmemesi bizce de doğru bir karar olmuş. Nitekim yarım yamalak olarak piyasaya sürülen oyunların hazin sonunu herkes çok iyi biliyor. WWE 2K20 bu hazin sonun son dönemlerdeki en iyi örneği olabilir. Hatta Sony tarafından gelen bir açıklama da oyunu beğenmeyen ve iade talebinde bulunan müşterimize ücretlerinin geri ödeme teklifinde de bulunmuştu.

Electronic Arts’ın bu sene için NBA Live 20 oyununu çıkarmaması NBA 2K serisi ile arasındaki farkı ne kadar kapatabilir bilinmez ama NBA Live 21 serisinde çok iyi bir deneyim sunabilir ve oyuncularını tatmin edebilir ise yeniden yarışa dâhil olabilir. Ancak bu yıl için büyük bir kayıp yaşadığı gözler önünde.

NBA Live Gerçekten Daha İyi Bir Oyun Sunmak İçin Mi İptal Oldu?

NBA Live 20, sevenleri tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu. Ancak yapılan resmi açıklama ile birlikte oyununu iptal olduğu bizlere söylendi. Gerekçe olarak da NBA Live serisi severlerimize daha iyi bir oyun sunmak ve yeni çıkacak olan Playstation 5 ve Xbox One için hazırlandıklarını öne sürdü. Gerçekten bu nedenle mi iptal edildi sorusu aklımızın bir kenarında bizi bekliyor olacak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz