Ana SayfaEsports Life Tycoon İncelemesi

Esports Life Tycoon İncelemesi

Gerçek hayatı çok farklı yönleriyle oyun dünyasına aktaran Tycoon türündeki oyunların her biri ilk çıktığında büyük bir şaşkınlıkla karşılanıyor.

Son dönemlerde büyük kitleleri peşinden sürüklemeyi başaran eSpor dünyası da oyun dünyasına aktarılan evrenlerden biri oldu. Esports Life Tycoon adı verilen oyun ile birlikte artık oyuncular bir Esports takımını oyun üzerinde kontrol etme fırsatını buluyor. Oyuncuların takımı yönetme becerilerini ortaya koyabildikleri oyunda birkaç kişilik gruplar halinde çalışarak başlanan eSpor mücadeleleri ilerleyen zamanlarda büyük kalabalıklar karşısına çıkılan arenalara kadar uzanabiliyor.

Esports Life Tycoon Oynanışı Nasıl?

Oynanış yönüyle detayları bakımından oldukça sağlam bir görünüme sahip olan Esports Life Tycoon oyununda oyuncular 5 kişilik bir takıma sahip olarak oyuna başlıyor. Bir sonraki maçta etkili bir performans ortaya koyabilmek için oyuncuların belirli hamleleri yapması bekleniyor. Oyuncuların yönetme becerilerini gösterebilecekleri geniş içeriklere sahip alanda ise takımın tüm üyelerinin hangi konumda olacağının belirlenmesi, ne tür eğitimlere tabi tutulacağı gibi noktalar tamamen oyuncuların sorumluluğunda bulunuyor.

Takımın tüm üyelerinin her türlü ihtiyacının göz önünde bulundurulduğu oyunda oyuncuların dinlenme zamanlarını ve takım arasındaki uyumun artmasını sağlayacak etkinlikleri de planlayarak takımı maçlara her daim hazır halde tutması gerekiyor. Takımdaki sporcuların kendi kişisel hayatlarının da yönetileceği ya da özel hayatlarının sonucu olan bazı durumları yönetmek de zaman zaman oyuncuların karşılaştığı en zor durum haline gelebiliyor. Takımı dengeli bir şekilde geliştirmenin çok zor olduğu oyunda oyuncular takım yönetiminde belirli bütçelerle başa çıkmak durumunda da kalıyor.

Oyunun Geliştirilmesi Gereken Yönleri Neler?

eSpor alanının bir simülasyonu olma iddiası taşıyan Esports Life Tycoon bazı yönleriyle geliştirilme aşamasında eksik kalmış görünüyor. Bu noktada oyunun en kötü yanlarının başında eSpor deyince oyunun sadece belli başlı oyunları referans alması oluyor. DOTA ve League of Legends gibi oyunlardan yola çıkarak eSpor deneyimini yaşamayı vaat eden oyunun bu noktada daha geniş seçeneklere sahip olması beklenebilir. Bunun yanı sıra oyunun sadece takımı yönetmek ve idare etmek üzere bir simülasyon olması da göze çarpıyor. eSpor mücadelelerine müdahale edilebilecek alanların çok sınırlı olması bu noktada oyunu gelişmeye açık oyunlardan biri haline getiriyor. Esports Life Tycoon oyununun bir başka geliştirilmesi gereken noktası da bir süre sonra oyunun monoton hale gelmesi oluyor. Gerçekçilik üzerine pek durulmadığı açıkça görülen oyun her şeye rağmen bir eSpor takımı yönetmeyi simülasyon olarak oyunculara sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz