FPS Oyun Nedir?

Oyun türleri içinde diğerlerinden oyuncuların görüş açısı ile farklılık gösteren FPS oyunlarda oyun, oyunculara karakterin kendisiymiş gibi his vermektedir. Bunu esas karakter olan birinci kişinin gözünden yapmasından dolayı bu oyunda First Person Shooter kelimelerinin kısaltması sayılan FPS adı ile adlandırılmaktadır. Daha gerçekçi bir oyun hissini yaşamak ve kişilerin oyundan aldıkları zevkin daha da artmasını sağlamak için bu oyunlar üreticiler tarafından oyuncuların beğenisine sunuluyor. FPS oyunlarda en sık karşılaşılan oyun türleri kişilerin ellerinde çeşitli silahlar bulundurabildikleri oyunlar olmaktadır. Birinci kişinin gözünden olaylar takip edildiği için bu tür oyunlarda en yüksek gerçeklik seviyesine ulaşılabiliyor. Özellikle arkadaşları ile birlikte oyun oynayarak güzel vakit geçirmek isteyen kişiler için en ideal oyunlar bunlar olmaktadır.

En Çok Oynanan FPS Oyunları

İnternet kafelere gidenlerin sayısının önemli ölçüde arttığı zamanlarda birbiriyle oyun oynamak isteyenler için en zevkli oyunlar olan Counter Strike ve Half Life gibi oyunlar en çok oynana oyunlar halinde gelmişti. FPS oyunlarının bugün geldiği noktada sadece hikaye modu ile bile çok başarılı bir performans ortaya koyması mümkün oluyor. Serinin en başarılı oyunlarından olan Call of Duty: Modern Warfare ve Black Ops, Bioschock ve Far Cry 3 oyunları ilk çıktığı günden bu yana oyun meraklıları tarafından büyük bir ilgi görüyor. Bu oyunların yanı sıra daha önce oyuncuların hem hikayesi hem de oynanışı yönünden başka hiçbir yönü ile benzerleri ile karşılaşmamış olduğu Metro 2033, Mirror’s Edge gibi oyunlar da en çok oynanan FPS oyunları arasındadır.

2017’de Hangi FPS Oyunları Çıkacak?

Counter Strike ve Half Life dışında yıllardan beri özellikle genç oyuncular arasında en sevilen oyunlardan biri de Quake oyunuydu. FPS türünün ilk temsilcilerinden sayılan bu oyun gelişmiş versiyonu olan Quake Champions adındaki oyun ile oyuncuların karşısına çıkacak. 2013’te çıkan ilk oyunu ile birlikte büyük ilgi görmüş oyunlardan biri olan Rising Storm oyununun da ikinci yine 2017’de çıkacak FPS oyunlarından oluyor. Gerçekçiliğin daha da artırıldığı bu oyunla bir savaşta yer almanın ne denli kötü bir şey olduğu deneyimlenebilir. Bunların yanında hayatta kalma, korku ve psikolojik gerilim oyunlarını sevenler için de yeni ir FPS oyununun çıkması bekleniyor. Get Even adını taşıyan bu ürün yıllardır üzerinde uğraşılmış olan oldukça başarılı bir oyun olacak. Kullanıcıların bu oyun için bahar aylarına kadar beklemesi gerekebilir.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar