World of Warcraft Legion – İnceleme

MMORPG denildiğinde akla ilk gelen oyunların zirvesinde yer alan World of Warcraft (WoW), türüne getirdiği devrim niteliğindeki yeniliklerle beraber dünyanın farklı ülkelerinden oyunculara ev sahipliği yapıyor. World of Warcraft 2004 yılında piyasaya çıktığı tarihte, sadece MMORPG kategorisine değil aynı zamanda oyun dünyasına gerek hikâyesiyle gerekse de oynanışıyla oldukça büyük fark getirmişti. Fenomen olarak kabul edilen oyunlar arasına adını altın harflerle yazdırmayı başarmış olmakla beraber, ek paketlerle de gelişini sürdürdü. World of Warcraft evreninin paketlerle giderek gelişmesiyle beraber hikâye de genişledi. World of Warcraft: Legion paketi, yeni bir paket bekleyen oyuncuların imdadına yetişti.

World of Warcraft oyununun hikâyesine Legion ek paketiyle beraber bir parça daha eklenmiş oluyor.
World of Warcraft Legion - İnceleme 1

WoW Legion Değerlendirmesi

World of Warcraft oyununun hikâyesine Legion ek paketiyle beraber bir parça daha eklenmiş oluyor. Legion’un hikâyesinde; Orc Warlock tarafından Gul geçidinden önce açılan farklı geçitler Sargeras emri altında bulunan Burning Legion ordusuna Azeroth topraklarına geçiş izni tanıyor. Azeroth topraklarında yaşayan farklı ırklar güçlerini birleştirerek Legion ordusunu durdurma konusunda başarı sağlamıştı. Olayın sıcaklığı sona erdiğinde Gul’dan tekrar Azeroth topraklarına açılan geçit oluşturmayı deniyor. Gul’dan’ın başarılı olmasıyla beraber Burning Legion ordusu Azeroth topraklarına giriş yapıyor. WoW Legion ek paketi Sargeras’ı durdurmayı hedef alıyor.

Hikâye kısmı bir kenara bırakıldığında görsel açıdan ele alındığında World of Warcraft çizgisinden ayrılmıyor. Görsellikten çok; hikâye, içerik ve oynanabilirlik kısımlarına odaklanan Blizzard, WoW serisinin fark yaratan kısmını yeni ek pakette de atlamıyor.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar