Ana SayfaOyunOyun İncelemeDOTA 2 Rehberi - Yeni Başlayanlar İçin

DOTA 2 Rehberi – Yeni Başlayanlar İçin

DOTA 2 Rehberi
DOTA 2 Rehberi - Yeni Başlayanlar İçin 1

Sevgili oyun severler, hazırladığımız bu içeriğimizde amacımız sizleri Dota 2 ile tanıştırmak. Hazırladığımız bu Dota 2 Rehberinde, oyunun önemli ayrıntılarını sizlere yardımı olması açısından derledik. Şimdi ilk olarak Dota 2 nasıl oynanır sorusu ile içeriğimize başlıyoruz.

ANA MEKANİKLER NEDİR?

Dota 2 nasıl oynanır sorusuna vereceğimiz cevapta size ilk olarak bahsetmemiz gereken husus, oyunun ana mekanikleri olacak. İşte Dota 2’nin ana mekanikleri;

  • Güç (Strength): Bu tür içerisinden seçilmiş olan kahramanlar oyunda yer alan tank sınıfını temsil etmektedirler. Oyunun sonunda yüksek miktarlarda canları bulunmaktadır. Takım savaşları içerisinde hasarları kendi üzerlerinde toplamaktadırlar.
  • Çeviklik (Agility): Bu türün içerisinde yer alan kahramanlar ise oyundaki carry yani taşıyıcı sınıfı temsil etmektedirler. Oyun sonuna gelindiği zaman yüksek miktarda bir hasar gücü barındırmaktadırlar. Ve takımlarını da taşımaktadırlar.
  • Zeka (Intelligence): Bu türde bulunan kahramanlar daha çok oyundaki Destek sınıfını simgelemekte olan bir sınıf olarak karşımıza çıkarlar. Arada bir de olsa Zeka karakterleri içerisinden taşıyıcı roller de çıkabiliyor. Ama genel olarak bu sınıfa Destek demekteyiz.

DOTA 2 KAHRAMAN SEÇİMİ

Oyuna daha yeni başladığınız zamanlarda bütün karakterler ile oynamak için kendinizi zorlamanız ve bunun için kendinizi kasmanız pek de doğru olmayacaktır. Kahramanlar ile ilgili ciddi bir araştırma yaparak ve karar verdiğiniz bir tanesi seçerek o kahraman ile devam etmenizi öneririz. Öteki türlü fazlasıyla bocalayacaksınızdır.

WARD VE KURYE NEDİR?

DOTA 2 Rehberi - Yeni Başlayanlar İçin – dota 2 inceleme 1
DOTA 2 Rehberi - Yeni Başlayanlar İçin 2

Bu iki kavram, oyunda sizler için hayati önem taşımakta olan kavramlar aslında;

  • Kurye sizin oyunda almış olduğunuz bütün eşyaları size getirmekte olan bir araç. Aracı belirlerken Dota 2’nin mağazasına giderek farklı skinler alabilme şansına sahipsiniz.
  • Ward da oyunun kaderini belirleyebilme yeteneğine sahip, oyun içerisinde çok büyük bir önem taşıyan support itemi olarak karşımıza çıkıyor. Dota 2’nin haritası epey büyük bir harita. Harita gerçekten çok büyük olduğundan dolayı, haritada nerede bulunduğunuz da bir o kadar önem arz ediyor. Fakat her karakterin görüş açıları belli bir alan ile sınırlı bir şekilde kalmaktadır. Ve işte takımların da harita üzerinde bir görüş sağlayabilmesi açısından oyunda Ward adında birtakım itemler yer alıyor.

HARRASSING’IN ÖNEMİ

Dota 2 nasıl oynanmaktadır sorusuna verilmekte olan en önemli cevaplarından bir tanesi de Harrassing. Harrassing için, rakibinize onu rahatsız edebilecek kadar sık bir şekilde vurmak denilebilir. Oyunun başlamasının ardından, eğer destek sınıfında yer alıyorsanız, bir destek olarak göreviniz taşıyıcınızı rahat kastırmak olmalıdır. Ancak burada bir sorun kendisini göstermektedir. Sizin göreviniz taşıyıcınızı rahat kastırmak ancak rakibinizin de görevi taşıyıcınızı bir o kadar zorlamak. Bu nedenle de yapmanız gereken rakibi daima engellemek ve taciz etmek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz