Ana SayfaOyunValorant Karakter Klavuzu : Hangileri Daha İyi ? Özellikleri Neler ?

Valorant Karakter Klavuzu : Hangileri Daha İyi ? Özellikleri Neler ?

Riot Games, Counter-Strike’ın ölümcüllüğünü Overwatch’ın karakter yetenekleriyle harmanlayan taktiksel yeni çok oyunculu FPS türü olan Valorant ile bir çok oyuncuyu bilgisayar başına itti. Ve bu günlerde diğer tüm FPS türü oyunlar gibi, bu da arka plan, drama, birbirini vurma nedenleri olan bir kahraman ve kötü adam listesine sahip olmak anlamına geliyor. Ancak herkes neden bunun nasıl olduğu kadar önemli olmadığını biliyor. Bu yüzden on Valorant karakterini ve yeteneklerini bu kullanışlı genel özelliklerini listeledik.

Valorant’ın beta sürümü çoktan yayınlandı, bu yüzden rakibinize karşı oynayacağınız veya izleyeceğiniz karakterleri tanımak için biraz zaman ayırın. Riot’un hardcore FPS’sine daha geniş bir giriş için kapsamlı uygulamalı önizlememize göz atın .

Valorant’ın Bıçkın Delikanlısı Phoenix

Güçlü yönleri: Phoenix, savaşa koşma ve ateş etme yeteneklerini diğer oyuncuları geri püskürtmek için kullanmada başarılı olan agresif bir karakterdir. Kendi alevlerine adım atmak onu iyileştirir, Blaze ve Hot Hands yetenekleri size avantaj sağlar.

Alev: Vizyonu engelleyen ve içinden geçen herkesi inciten bir ateş duvarı çağırır.

Curveball: Köşelerde kıvrılan bir flashbang atın.

Hot Hands: Kısa bir bekleyişten sonra veya yere çarptığında alevlerin içindeki küçük bir alanı kaplayan bir ateş topu atar. Bu alevler düşmanlarınıza zarar verir ama sizi iyileştirir.

Run it back: Geçerli konumunuzu işaretler ve kısa bir zamanlayıcı başlatır. Zamanlayıcının süresi dolduğunda veya ölürseniz, işaretli konumda tam sağlıkla yeniden doğarsınız.

Güçlü ve Yetenekli  Jett

Güçlü yönleri : Jett, düşmanları geride bırakma ve onları hızlı, hassas pusu ile çıkarma konusunda uzmanlaşmış çevik bir askerdir. Bir bomba sahasını savunurken, düşmanı  yakalamak için kendini kutuların üzerine zıplatabilir. Jett’in yetenekleri, Updraft ile pencerelere ve çıkıntılara daha hızlı ulaşmasını sağlar. Bu, rakiplere doğru hızlı ilerlemek için yararlı olabilir.

Yetenekleri

Cloudburs: Nereye inerse vizyonu gizleyen bir duman bombası atın.

Updraft: Kısa bir aradan sonra kendinizi yukarı doğru başlatın.

Tail Wind: Hangi yöne giderseniz gidin kısa bir mesafede o yolu katedin.

Blade Storm: Orta derecede hasar veren ve kafadan vuruşlarda öldüren birkaç fırlatma bıçağı kullanın. Öldürmek hançerlerinizi yeniler ve onları teker teker atmayı veya kalan tüm hançeri kısa menzilli bir patlamada atmayı seçebilirsiniz.

Asit  Kız Viper

Güçlü yönleri: Viper zehirlerden zarar görmez ve yetenekleri arasında genellikle asit ve zehirdir.

Yetenekleri

Snakebite: Asit havuzu oluşturan bir mermiyi ateşleyin .

Zehir Bulutu: Yakıt pahasına zehirli duman bulutu yayan bir gaz bombası atın. Kısa bir bekleme süresinden sonra gaz bombasını alıp tekrar atabilirsiniz.

Toxic Screen: Yakıt pahasına bir zehirli gaz duvarı oluşturmak için etkinleştirilebilen bir dizi gaz yayıcı oluşturur.

Viper Çukuru: Geniş bir alanı kaplayan bir zehir bulutu oluşturur ve Viper’ın içinde sıkışıp kalmış düşmanları kolayca seçmesine izin verir.

Yardımsever Sova

Sova’nın Shock bolt u takım arkadaşlarının yanına göndermekten kaçının çünkü bu yetenek müttefiklere de zarar verir. Bunun yerine, köşelerin etrafında ve kapağın arkasında gizlenen rakipleri vurmak için oklarınızı duvarlardan sekmeye çalışın. Sova’nın Recon Bolt’u yakındaki tehditleri ortaya çıkarırken, iyi yerleştirilmiş düşmanların, rakipleri gizli tutmak için ona karşı smoke attığını unutmayın.

Yetenekleri

Shock bolt: Darbelere zarar veren statik enerji patlamaları yayan bir cıvata ateşler.

Owl Drone: Haritayı keşfe çıkmak ve düşmanları ortaya çıkaran dart atmak için pilotable, uçan bir drone kullanın.

Recon Bolt:Yakın düşmanları yerinde kaldığı sürece işaret eden ve ortaya çıkaran (yok edilebilen) sonar dalgaları yayan bir ok atar.

Hunter’ın Öfkesi: Duvarları delen ve haritanın uzunluğunu dolaşan üç enerji patlaması patlar. Vurulan düşmanlar neredeyse ölümcül hasar alır ve ekibinize bildirilir.

Gözetleyici Cypher

Güçlü yönler: Düşmanlarınızı gözetlemek sizin işinizse Cypher’ı seveceksiniz: Düşmanları ölümcül tuzaklara çekmede ve hareketlerini açığa vurmada uzmandır. Düzenli yetenekleri, rakipleri bomba sahasına olan yolculuklarını daha zorlu hale getirmeleri için yavaşlatıyor ve daha fazla arkanıza yaslanıp güvenli bir mesafeye girmesini sağlıyor. Tuzaklarından biri uzaktan bile patlatılabilir.

Yetenekleri

Trapwire: Kısa bir süre geçerek düşmanları sınırlayan ve ortaya çıkaran iki duvar arasına bir tripwire yerleştirin. Geri alınabilir ve tekrar kullanılabilir.

Cyber Cage: Etkinleştirildiğinde içinden geçen düşmanları yavaşlatan bir tuzak yerleştirir. Cypher ayrıca tuzakları teker teker veya hepsini birden patlatabilir.

Spycam: Düşmanlarda dart izlerini ateşlemek için manuel olarak çalıştırılabilen bir uzak kamera yerleştirin.

Sinir Hırsızlığı: Müttefiklerinin yerini ortaya çıkaran ölü bir düşmandan istihbarat çal.

Valorant In Diğer Karakterleri

Brimstone

Yetenekleri

Incendiary: Alevler içindeki bir alanı kaplayan yangın çıkaran bir el bombası atın.

Stim Beacon: Bu işarette çağrılacak bir alanı seçin, yakınındaki ekibin ateş hızını artırır.

Sky Smoke: Haritanızı, görüşü engelleyen birden fazla smoke ekranında aramak için kullanın.

Orbital Strike: Hedeflenen bir bölgeye birkaç saniye boyunca tekrar tekrar vuran ölümcül bir yörünge grevi çağırın.

Sage

Yavaş Küre: İçinden geçen herkesi yavaşlatan, zıplarken ve içinde hareket ettikleri zaman belirgin bir gürültü yayan bir bölge oluşturan bir küre atar.

Bariyer Küresi: Büyük, geçilmez bir duvar oluşturur.

Şifalı Küre: Sizi veya bir müttefiki birkaç saniye içinde iyileştirir.

Diriliş: Hızlı bir gecikmeden sonra bir müttefiki tam sağlığında canlandırın.

Omen

Paranoya – Körlükle dokunduğu herkese zarar veren düz bir çizgide bir gölge klonu başlatın.

Gölge Yürüyüşü – Gecikmeden sonra kısa bir mesafe ışınlanın.

Karanlık Kapak: Hedefe ulaştığında karanlık bir gölgede patlayan gizli bir küre atın. Maksimum mesafesini artırmak için şarj edilebilir.

Gölge: Haritanın herhangi bir yerine ışınlanabilirsiniz, ancak tamamlanması birkaç saniye sürer. Düşmanlar hedefinizde bir “gölge” görebilir ve ışınlanmanızı öldürerek iptal edebilir. Işınlandıktan sonra kısa bir süre yenilmez olursunuz.

Breach

Artçı şok – Duvarları aşan ve yakınında duran düşmanlara zarar veren patlayıcı bir şok ateşleyin.

Parlama noktası – Karşı taraftaki düşmanları yanıp sönen bir duvara flaş şoku uygulayın.

Fay Hattı: İhlalin önünde düz bir çizgi üzerinde, düşmanın hedefini bozan ve duvarlardan geçen sarsıntılı bir deprem oluşturun.

Yuvarlanan Gök Gürültüsü: Duvarlardan geçen, rakipleri şaşırtan ve düşmanları yukarı fırlatan güçlü bir sismik yük ateşleyin.

Raze

Blast Pack: Anında yüzeylere yapışacak bir Blast Pack atın. Vurulduktan sonra vurmak, zarar vermek ve taşımak için konuşlandırmadan sonra yeteneği tekrar kullanın.

Bom Botu: Boom Botu donatın. Ateş botu konuşlandırır ve zeminde düz bir çizgide hareket etmesine neden olur, duvarları zıplatır. Boom Bot, ön konisindeki düşmanlara kilitlenecek ve onları kovalayacak ve onlara ulaştığında ağır hasar için patlayacak.

Boya Kabukları: Ateş etmek ve alt mühimmat oluşturmak, her biri kendi menzilinde herhangi birine zarar verir.

Showstopper: Bir roketatar fırlat. Herhangi bir şeyle temas ettiğinde büyük alana zarar veren bir roket atar.

Reyna

Leer: Ruhani, yıkıcı bir göz takın ve Reyna’ın önüne gönderin. Ona bakan düşmanlar yakını göremez.

Yutmak: İyileşmek için yakındaki bir ruh küresini anında tüketin. Bu beceriden 100’ü aşan sağlık zamanla azalır. İmparatoriçe aktifse, bu beceri otomatik olarak yayınlanır ve ruh küresini tüketmez.

İşten çıkar: Somut olmayan bir küreyi anında somutlaşmak için tüketin. İmparatoriçe aktifse, görünmez olun.

İmparatoriçe: Silahları ateşleme, donatma ve yeniden yükleme hızını artırın. Bir rakibi eleyince yeniler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz