Salı, Nisan 23, 2024

macOS Kullanıcıları Fortnite Dünyayı Kurtar Oynayamayacaklar

Epic Games ile Apple arasında bir süredir çeşitli olaylar yaşanıyor ve bu, özellikle oyunseverler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Fortnite Dünyayı Kurtar Dünyanın en popüler battle royale oyunlarından birisi olan Fortine Mobile üzerinden başlayan tartışma süreci, her geçen gün biraz daha karmaşık bir hal alıyor. Ne Apple ne de Epic Games geri adım atıyor ve süreç, gün geçtikçe daha bir çıkmaza giriyor.

Epic Games ile Apple arasında bir süredir çeşitli olaylar yaşanıyor ve bu, özellikle oyunseverler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Dünyanın en popüler battle royale oyunlarından birisi olan Fortine Mobile üzerinden başlayan tartışma süreci, her geçen gün biraz daha karmaşık bir hal alıyor.
macOS Kullanıcıları Fortnite Dünyayı Kurtar Oynayamayacaklar 1

Olayı özetlemek gerekirse süreç, Epic Games’in Fortine Mobile’a oyun içi ödeme yapma imkânı sağlamasıyla start aldı. Epic Games bu adımla Google ve Apple’ı devre dışı bırakmış, oyuncuları doğrudan ödeme yapmasını sağlamış oluyordu. Bu yüzden de Epic Games komisyon ücretlerinden kurtularak oyunculara daha ucuz fiyatlar sunmuştu. Fakat bu durum Google ve Apple’ın hoşuna gitmedi. Her ikisi de mağazalarından Fortine Mobile’ı kaldırdılar. Ardından da tartışmalar bugüne kadar geldi.

Karşılıklı Restleşmeler Fortnite Dünyayı Kurtar’ı Etkiliyor

Epic Games kullanıcılarına bir Fortine Modu sunuyor ve Dünyayı Kurtar olarak adlandırılan bu mod, Fortnite’ta diğer oyuncularla iş birliği yapılarak canavara karşı mücadele edilmesini sağlıyor. Mod, 71,99 TL karşılığında satılıyor. Oyuncuların büyük kısmı bu modu bilmese de mod, Epic Games tarafından destekleniyor. Fakat en son açıklamalara göre artık Fortnite: Dünyayı Kurtar modu macOS işletim sistemli cihazlardan oynanamayacak.

Aslında ortaya çıkan durum, Apple’ın Epic Games’in geliştirici hesaplarına yönelik yaptırımlarının son örneği. Apple’ın geliştirici hesapları kapatması oyun devini ciddi oranda sarsmıştı ve oyuncular Epic Games’e aşt ürünlere Apple ekosistemi üzerinden sağlıklı erişemiyorlardı. Durumun son etkileneni olan Fortnite: Dünyayı Kurtar’ın yeni sürümü için imzalama yapılmadı. Bu yüzden de macOS üzerinden Fortnite: Dünyayı Kurtar moduna 23 Eylül’den sonra erişim sağlanamayacak.

PC oyuncuları Fortnite FPS düzeyini artırmak için, fanların görevini düzenli olarak yapıp yapmadığını kontrol etmelidirler.
macOS Kullanıcıları Fortnite Dünyayı Kurtar Oynayamayacaklar 2

Epic Games, Fortnite Dünyayı Kurtar için v14.20 güncellemesi verecek. Bu yeni sürüm mevcut sürümdeki oyuncuları olumsuz yönde etkileyecek. Bunu dile getiren Epic Games yetkilileri macOS kullanıcılarının güncelleme de yapamayacaklarını özellikle belirtiyor. Fakat oyun şirketi, bu süreçte oyuncuları mağdur etmemeyi de düşünüyor.

Epic Games Son Satın Almaları İade Edecek

Epic Games konuyla alakalı oyuncuları zaman zaman bilgilendirmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamalara göre macOS platformunda Fortnite Dünyayı Kurtar oynayan oyuncular tarafından yapılan son satın almalar iptal edilecek. Satın alma işlemlerinin iptaliyle birlikte ücret iadeleri de otomatik şekilde yapılacak. Zaten oyunseverler bugünden itibaren macOS üzerinden Fortnite: dünyayı Kurtar için herhangi bir alım yapamayacaklar.

Epic Games ve Apple arasındaki tartışmalar ve çekişmeler ışığında bu gelişmeler yaşansa da modun çapraz platform desteği bir avantaj olarak öne çıkıyor. Çapraz platform desteği ile oyuncular kaldıkları yerden devam edebilecekler gibi görünüyor. Epic Games tarafından yapılan açıklamaya göre macOS kullanıcıları diğer platformlardan hesaplarına erişim sağlayarak oyun oynamaya devam edebilecekler.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar