Salı, Nisan 23, 2024

Mortal Kombat X İncelemesi

Mortal Kombat X, bu serisinde inanılmaz fatality görselleri ile ön plana çıkıyor. Aşırı kanlı ve gerçekçi fatality sahneleri ile oyunculara, neredeyse dehşeti birebir yaşama imkanı sunuyor. Oyunu ilk girişte klasik bir Mortal Kombat ekranı bizleri karşılıyor. Bu ekranda, senaryo modu veya challenge modu gibi modların seçimi yapılabiliyor.

Mortal Kombat X’e Genel Bir Bakış

Mortal kombar x incelemesi kapsamında, oyunun genel olarak mükemmel denilebilecek grafiklere sahip olduğu söylenebilir. Online moda da sahip olan oyun, mükemmel bir senaryo modu ile karşımıza çıkıyor. Senaryo moduna ilk girildiğinde, olay örgüsünü anlatan bir sinematik bizleri karşılıyor. Mortal Kombal 9’da yaşanan olayların 25 sene sonrasında geçen senaryo modu, akıcı bir hikayeyi bizlere sunuyor.

Mortal Kombat X Senaryo Modu

Shinnok emrinde olan Netherrealms güçleri, Earthrealms ordularına saldırıyor fakat başarılı olamıyor. Olaylar yatışmaya yüz tutmuşken, Earthrealm ve Outword güçleri arasında bir anlaşma imzalanıyor. İmzalanan anlaşmanın ardından Mileena karakteri ortaya çıkıyor. Barış ortamından hiç hoşlanmayan Mileena, özel yapım bir tılsım ile etkisiz kılınan Shinnok’u serbest bırakıyor. Shinnok’un serbest kalması ile ortalığa tekrardan kaos hakim oluyor. Senaryo modunda dövüşçü seçimi malesef yapılamıyor. Oyuncular, hikaye akışına göre o an verilen dövüşçü ile oynamak zorunda kalıyor.

İlk dövüşte oyuncuları, Johnny Cage karşılıyor. Cage, hikayede Sonya ile evlenmiş ve ikili bir kız çocuğuna sahip olmuş.

Oyunca senaryo modu dışında oynanabilecek diğer modlar ise şu şekilde;

  • Senaryo Modu,
  • Challenge Modu,
  • Online Mod,

Yeni Bir Dövüş Sistemi

Mortal Kombat’ın acımasız fatalityleri, bu oyunda daha da acımasız bir konuma sahip. Bu seride, fatality yapabilmek için karakterin yerine getirmesi gereken belirli şartlar bulunuyor. Eğer bu şartları yerine getirmek zor geliyorsa, easy fatality paketi satın alınarak fatalityler açılabiliyor. Brutality, oyunda yepyeni bir sisteme sahip. faction kill sistemi, üye olduğunuz klana göre şekilleniyor. Klanın dünya çapındaki başarısına göre ödüller kazanılabildiği gibi, faction kills özellikleri de seçilen klana göre değişiklik gösteriyor. Factions Wars adı verilen bir mod ile de, diğer klan oyuncuları ile amansız mücadeleler de verilebiliyor.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar