Minecraft: Story Mode

Telltale Games tarafından tasarlanan hikâye anlatımı şeklinde bir yapısı bulunan Minecraft’ın yeni oyunudur. Minecraft evreninde, Steve’in hayat hikâyesinin anlatıldığı bir tema ile işlenmektedir. 5 ayrı sezon olarak sunulması planlanan oyunun ilk sezonu The Order of The Stone olarak isimlendirilmiştir. Minecraft: Story Mode oyunu 2015 yılının Ekim ayında piyasaya sürülmüş ve dünya genelinde 176 milyon kopya satarak büyük bir başarı elde etmiş oyundur.

Minecraft: Story Mode hikâyesinde ana karakterimiz olan Jesse ve arkadaşları, Ender’i öldüren efsanevi Order of Stone’u bulmak için oldukça zorlu tuzaklar ile dolu bir yola koyulurlar. Bu yolculuk esnasında Jesse karakteri oyun içinde kendi kararları ile kendi yolunu çizecek. Oyun içerisinde hayatta kalma öğelerinin bulunması yanında Nethe, Farlands ve End gibi mekânlara götürülecek. Böylece Minecraft: Story Mode oyuncularını Minecraft evrenini kendi kişisel davranışları ile yorumlamasına izin verecek.

Telltale Games tarafından tasarlanan hikâye anlatımı şeklinde bir yapısı bulunan Minecraft’ın yeni oyunudur.
Minecraft: Story Mode 1

Minecraft: Story Mode Karakterleri

Minecraft: Story Mode içerisinde geçen hikâyede yer alan ana karakter Jesse ve onun arkadaşlarından oluşmaktadır.

  • Jesse: Oyunun başkarakteri ve oyunda bizimde oynayacağımı karakter
  • Gabriel: Kılıcı ile düşman savaşçıları alt eden güçlü ve korkusuz karakter
  • Ellegaard: Red Stone Mühendisi olan bu karakter Minecraft evreninde yapmış olduğu icatlar ile yeni bir çağın başlangıcını açan karakter
  • Magnus: Adi Magnus olarak bilenen yıkıcı yaratıcılığı ile patlatamayacağı yer olmayan karakter
  • Soren: Mimar Soren, dünyaların mimarı ve taş birliğinin lideri olan güçlü karakter
  • Ruben: Jesse ’nin arkadaşı olan domuzcuk
Minecraft: Story Mode oynanışı için özel taktiklere ya da ekstra öğrenilmesi gereken bilgilere gereksinim duyulmamaktadır.
Minecraft: Story Mode 2

Minecraft: Story Mode Oynanışı?

Minecraft: Story Mode oynanışı için özel taktiklere ya da ekstra öğrenilmesi gereken bilgilere gereksinim duyulmamaktadır. Oyun hikâye şeklinde gerçek hayattan yansıtmalar ile işlenen ve Jesse karakterine yöneltilen soru tercihlerinden seçimler yaptırarak oyuncu olarak sizlerin kendi tercihleriniz sonucunda gideceğiniz sonuçların işlendiği bir oyundur.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar