Ana SayfaFilmSonic the Hedgehog Filmi

Sonic the Hedgehog Filmi

Japon oyun devi olan Sega ‘nın resmi maskotu Sonic The Hedgehog aslında bir oyun karakteridir. Aynı isim ile yer alan Sonic The Hedgehog video oyunu serisinin başrolünde yer alan karakterin film olarak canlandırılması ve sahnelere çıkması hedeflenen filmidir. Yönetmeni olan Jeff Fowler tarafından çekimleri yapılmaktadır. Filmin yapımcısı ise Tim Miller‘dır.

Filmin senaryosu genel olarak Sonic The Hedgehog oyunu ile büyük benzerlikler içermektedir. Film içerisinde Sonic karakterinin peşine düşen yetkililerden kurutulup, şeytani doktorun elinde kalan yüzükleri geri toplamaya çalışan Kirpi Sonic ‘i canlandırmaktadır. İnsan görünümüne sahip olan Sonic karakterinin hükümet tarafından yakalanması için peşine düşülmektedir. Hükümet görevlileri tarafından ele geçirilmesi planlanan Sonic karakterinin peşine düşüldüğü ve Sonic ’in ise o sırada Dr. Eggman’ın almış olduğu yüzükleri geri almaya çalıştığı serüvenlerin işlendiği filmdir. Green Hills şerifi Tom Wachowski, hükümet görevlilerini atlatmayı başarabilirken, Sonic’in Dr. Eggman ile olan mücadelesinde gerekli olan yardımın sağlanması için burada olan bir kişidir.

Filmin canlandırılmasında yer alan oyuncular ise şöyledir:

Filmin başrolü olan Sonic karakteri Ben Schwartz tarafından, Dr. Eggman karakteri olan Sonic ‘in baş düşmanlığını yapan karakter Jim Carrey, Green Hills şerifi ve Sonic’in yardımcısı olan Tom Wachowski karakteri James Marsden tarafından canlandırılmaktadır.

Sonic film serisinin yasal hakları 2013 yılında Sony Pictures tarafından satın alınmıştır. 2014 yılı boyunca film çekimleri için gelişmeler yaşanmış olsa da net bir sonuca varılamamıştır.

Sonic Filmi Ön Hazırlık ve Çekim Öncesi İşlemleri

Sonic film serisinin yasal hakları 2013 yılında Sony Pictures tarafından satın alınmıştır. 2014 yılı boyunca film çekimleri için gelişmeler yaşanmış olsa da net bir sonuca varılamamıştır. 2016 yılında Jeff Fowler tarafından Sonic film çekimi için yeni bir kiralama işlemi talebinde bulunulmuş, ancak gerekli anlaşmalar sağlanamadığı için Sony Pictures tarafından reddedilmiştir. Uzun süren bir sessizliğin ardından Paramount Pictures tarafından 2017 yılında Sonic filminin yasal hakları Sony Pictures ’ten satın alınmıştır. Sonic The Hedgehog filmi için yeni anlaşmanın Paramount Pictures tarafından sağlanmasının ardından film çekimi için gerekli ön hazırlıklara başlanmıştır. Filmde yer alacak karakterlerin çekim için gerekli sözleşmeleri 2018 yılının Ağustos ayına kadar imzalanmıştır. Jeff Fowler tarafından çekimlerine başlanmış ve 2018 yılı Ekim ayına kadarki süreçte bu çekimler tamamlanmıştır. Çekim için mekâna tercihleri Vancouver, Ladysmith ve buraların dışındaki bazı yerlerde gerçekleştirilmiştir.

Sonic The Hedgehog filmi çekim işlemleri öncesinde lansmana çıkacağı tarihi açıklanmış ve bu tarihi 8 Kasım 2019 olarak belirlenmişti.

Sonic The Hedgehog Ertelenme Süreci

Sonic The Hedgehog filmi çekim işlemleri öncesinde lansmana çıkacağı tarihi açıklanmış ve bu tarihi 8 Kasım 2019 olarak belirlenmişti. Ancak yaşanılan beklenmedik olaylar sonucunda yayınlanma tarihi daha ileri bir tarihe ertelenmiştir. Beklenmedik olay ise 30 Nisan 2019 tarihinde çıkarılan fragmanında Sonic karakterinin gerçeği ile uyuşmadığı ve bununda sevenleri tarafından rahatsızlık duyulmasına yol açmasıdır. Bu tepkiler sonucunda filmde düzenlemeye gidilmiş ve çıkış tarihi 14 Şubat 2020 olarak belirlenmiş ve bu tarihtir galası yapılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz