Kirpi Sonic Filmi (Sonic The Hedgehog)

Japon oyun devi Sega tarafından üretilmiş olan Kirpi Sonic karakteri aslında bir oyundur. Kirpi Sonic oyunu ile aynı adı taşıyacak olan ve oyundaki başkarakter Sonic’in etrafında dönecek olan bir film olarak vizyona girecektir. Filmde oyunda yer alan sahneler ve oyun içi karakterler filme yansıtılarak çekimleri yapılacak olan filmin yapımcısı Tim Miller’dır. Yönetmenliğini ise çok kaliteli işlere imza atmış olan Jeff Fowler üstlenmektedir. Filmin çekimleri ve vizyona girene kadarki süreçteki toplam harcama bütçeleri ise 90 Milyon USD civarında olup, bu bütçenin çok üstünde bir getiri sağlaması hedeflenmektedir.

Filmde yer alacak karakterle ve canlandıracak isimler şöyledir:

  • Süpersonik hızlarda koşabilen ve hükümetten kaçan dünya dışı bir varlık olan insan görünümlü mavi kirpi Sonic karakterini Ben Schwartz tarafından canlandırılacaktır.
  • Sonic’in baş düşmanı olup, dünyayı ele geçirmeyi hedefleyen Dr. Ivo Robotnik veya diğer adı ile Dr. Eggman olan karakterini Jim Carrey canlandırmaktadır.
  • Green Hills kasabasının şerifi ve Sonic’in arkadaşı ve yardımcı olan Tom Wachowski karakterini James Marsden canlandırmaktadır.

Kirpi Sonic Filmi Teması

Filmin konusu ve işlenilen olay örgüsünde Kirpi Sonic oyunu ile büyük benzerlikler yer almaktadır. Film içerisinde Sonic karakterinin peşine düşen yetkililerden kurutulup, şeytani doktorun elinde kalan yüzükleri geri toplamaya çalışan Kirpi Sonic ‘i canlandırmaktadır. İnsan görünümüne sahip olan Sonic karakterinin hükümet tarafından yakalanması için peşine düşülmektedir. Hükümet görevlileri tarafından ele geçirilmesi planlanan Sonic karakterinin peşine düşüldüğü ve Sonic ’in ise o sırada Dr. Eggman’ın almış olduğu yüzükleri geri almaya çalıştığı serüvenlerin işlendiği filmdir. Green Hills şerifi Tom Wachowski, hükümet görevlilerini atlatmayı başarabilirken, Sonic’in Dr. Eggman ile olan mücadelesinde gerekli olan yardımın sağlanması için burada olan bir kişidir. Kısacası oyun ile aynı temada olan Sonic’in yüzükleri geri alması ve toplaması üzerine inşa edilen bir filmdir.

Kirpi Sonic Yasal Çekim Hazırlıkları

Bir filmin çekilmesi ve yasal olarak telif yememesi için gerekli olan resmi evrakların ve düzenlemelerin yapılması şarttır. Kirpi Sonic filmi için ise de bu evrakların hazırlanması ve diğer işlem süreçleri biraz sancılı geçmiştir. Sonic film serisinin yasal hakları 2013 yılında Sony Pictures tarafından satın alınmıştır. 2014 yılı boyunca film çekimleri için gelişmeler yaşanmış olsa da net bir sonuca varılamamıştır. 2016 yılında Jeff Fowler tarafından Sonic film çekimi için yeni bir kiralama işlemi talebinde bulunulmuş, ancak gerekli anlaşmalar sağlanamadığı için Sony Pictures tarafından reddedilmiştir. Uzun süren bir sessizliğin ardından Paramount Pictures tarafından 2017 yılında Sonic filminin yasal hakları Sony Pictures ’ten satın alınmıştır. Kirpi Sonic filmi için yeni anlaşmanın Paramount Pictures tarafından sağlanmasının ardından film çekimi için gerekli ön hazırlıklara başlanmıştır. 2018 yılının Ekim ayında tamamlanan çekimler sonrası gala tarihinde yayınlanması için ön hazırlıklar yapılmaya devam etmektedir.

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

98BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et

Son Yazılar