Ana SayfaNeverwinter Nights: Enhanced Edition Duyurusu Yapıldı!

Neverwinter Nights: Enhanced Edition Duyurusu Yapıldı!

Efsane haline gelmiş olan klasik oyunların yeniden sürümlerinin oyun dünyasına tekrar dahil edildiği bir trendde bu akıma kapılan oyunlardan biri de neverwinter nights oldu. 2002 yılında çıkış yapan ve kendi döneminin RPG türündeki en iyi oyunlarından sayılan Neverwinter Nights’ın geri döndüğü oyunun geliştirici firması tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Enhanced Edition sürümüyle PC platformu için geliştirilmiş olan oyun klasikleşen halini korumasıyla dikkat çekiyor.

 Geliştirmeler Daha Çok Grafikle İlgili!

RPG oyun türünün klasikleşmiş oyunlarından birisi olduğundan dolayı benzer şekilde tekrar oyun dünyasına giren pek çok oyunda görülen oyunun istenilen etkiyi veremeyeceği endişesi ortadan kaldırılarak oyun ilk haliyle korunmaya çalışılmış. Yapılan geliştirmeler neverwinter nights oyununun daha çok ara yüz geliştirmeleri, 4K çözünürlük desteği alması, gölge ve derinlik noktalarında iyileştirmeler alması gibi süreçleri içeriyor. Oyunun içinde Hordes of the Underdark, Infinite Dungeons, Shadows of Undrentide ve Wyvern Crown of Cormyr ile birlikte iki şarkının da bulunacağı belirtildi.

Eski Kayıtlı Dosyalar Kullanılabilecek!

Kendine has oyuncu kitlesi tarafından merakla dönmesi beklenen oyun 20 dolarlık satış fiyatıyla oyuncularla buluşacak. Ön siparişle oyunu satın alanların da beta sürümüne katılmaları sağlanacak. Oyuncular 2002 versiyonundaki eski kayıt dosyalarını yeni neverwinter nights oyununda da kullanıp oyunlarını devam ettirebilecekler. Oyunun geliştiricisi Beamdog, Neverwinter Nights’tan önceki Icewind Dale, Planescape Torment ve Baldur’s Gate için yaptığı yeniden yapım projelerinde de başarılı olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz